مد و زیبایی

چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟ | استفاده از کلاه در استایل روزمره

چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟

چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟

در دنیای زیبایی امروز اگر بخواهیم خوشتیپ تر به نظر برسیم می توانیم از راه های زیادی استفاده کنیم. یکی از مهم ترین آن ها استفاده صحیح و مناسب از اکسسوری های مختلف می باشد. برای بهتر شدن تیپ و استایلمان لازم است اقداماتی انجام دهیم.

اگر می خواهیم استایلمان بیشتر به نظر بیاید باید تمامی قطعات اکسسوری ها را بررسی کنیم. یکی از این اکسسوری ها که مورد علاقه اکثر مردم نیز می باشد کلاه است. در ادامه بحث و مقاله در مورد کلاه و نقشی که آن در خوشتیپ تر شدن افراد دارد توضیحاتی خو اهیم داد. در این مقاله از وب سایت دوک سپید هدف ما بررسی این مطلب است که چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟

چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟

اضافه کردن کلاه در استایل روزمره

وقتی صحبت از افزودن آیتم های خاص به لباس پیش بیاید کلاه واقعا جلوه زیبایی به استایل شما می دهد. درست است که با اضافه کردن کلاه می توانید استایل و زیبابی خاص را به وجود بیاورید. اما استفاده از اکسسوری شرایط خاص خود را دارد. مثلا اصول استفاده از کلاهی که به صورتمان می آید را بدانیم

پوشیدن کلاه برای صورت گرد

اگر شما دارای صورتی گرد هستید یعنی در حالت تمام رخ(روبرو) ارتفاع صورت از عرضش بیشتر نیست. پس بهتر است از مدل کلاه هایی استفاده کنید که ارتفاع زیادی دارند.

این مدل کلاه باعث می شود که سر شما بلند تر و کشیده تر به نظر برسد و گردی صورت تان حالت تعادل بگیرد. ضمن اینکه لازم است بگوییم کلاه هایی که فرم تختی دارند یعنی قسمت بالایی کلاه به جای گرد بودن صاف می باشد برای صورت های گرد بهترین گزینه محسوب می شوند.

صورت بیضی

افرادی که دارای صورت بیضی شکلی هستند معمولا برای انتخاب اکسسوری هایی مثل عینک، کلاه یا مدل مو دچار مشکل نمی شوند. اما اگر کشیدگی صورت بیش از حد تعادل باشد نیاز به متعادل شدن دارد.

در این صورت باید از کلاهی استفاده کنید که صورت را کوتاه تر و گردتر نشان دهد. استفاده از کلاه های چراغی که با حالتی از لبه های شیب دار به سمت پایین متمایل شده اند برای صورت های کشیده بهترین گزینه می باشند. چون که صورت را کوتاه تر نشان داده و به آن تعادل می بخشند. برای این که بدانیم چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم باید فرم صورت ها را بشناسیم.

خوشتیپ تر شدن با پوشیدن کلاه برای صورت های مربعی

همانگونه که قبلا گفتیم فرم های زاویه دار و تخت برای صورت های گرد مناسب می باشد. حالت برعکسش هم برای صورت های مربعی کاربرد دارد. بدین معنی که اگر صورت شما زاویه دارد باید از کلاه هایی با استایل و فرم گرد استفاده کنید تا زاویه ها متعادل بشوند.

کلاه هایی که دارای قسمت بالایی گرد می باشند و یا حالت افتاده بدون ساختار دارند می توانند فرم مربعی صورت را مناسب تر و جذاب تر کنند. برای خانم ها اگر کلاهشان دور دوزی های بزرگ، ریش ریش و تزیبنات دیگری نیز روی خود داشته باشد زیبایی تان را بیشتر می کند.

همچنین بخوانید : سفید کردن نقره در خانه

خوشتیپ تر شدن با پوشیدن کلاه برای صورت های مربعی

صورت های قلبی

اگر شما صورتی به شکل قلبی دارید در انتخاب کلاه با مشکلی مواجه نخواهید شد. چون خیلی از مدل های کلاه با این فرم صورت هم خوانی دارد. البته بایستی بگوییم صورت قلبی شکل شامل چانه کوچک و ظریفی می شود. اگر از کلاه های خیلی بزرگ و عریض استفاده می کنید چانه شما تحت الشعاع این بزرگی قرار می گیرد. پس بهتر است از کلاه هایی که لبه کوتاه و کم عرضی دارند استفاده کنید. کلاه های مردانه این ویژگی را دارند و علاوه بر این که شما را در برابر نور خورشید محافظت می کنند به متعادل ماندن و زیباتر دیده شدن فرم صورت شما هم کمک می کند.

خوشتیپ تر شدن با پوشیدن کلاه در بهار و تابستان

تقریبا از اواسط بهار و اوایل تابستان موقع استفاده از کلاه ها می باشد. شما می توانید از لبه دارترین کلاه استفاده کنین و به هیچ وجه هم از این موضوع خجالت نکشید. کلاه های تابستانه را از رنگ های روشن مانند سفید، کرم و قهوه ای روشن استفاده کنید. اگر تابستان ها عادت دارید که به ساحل دریا بروید بهتر است از کلاه های آفتابگیر استفاده کنید.

نه تنها شما را در برابر آفتاب محافظت می کنند بلکه استایل جذابی نیز به شما می دهند. برای  فصل تابستان بهترین گزینه استفاده از کلاه های حصیری می باشد. کلاه های حصیری برای فصل تابستان هم خنک و هم اجازه نمیدن سر شما خیلی داغ بشود. این که چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم به فصول بستگی زیادی دارد.

استفاده از کلاه زمستانی در استایل

اما کلاه های زمستانه نیز باید دارای استایلی مطابق با تیپ شما باشند. بهترین گزینه برای فصل زمستان کلاه های پشمی می باشند. بهتر است از مدل های ساده ولی کارآمد را انتخاب کنید.

همین سادگی باعث می شود تا با اکثر لباس های زمستانه خود ست کنید. برای فصل زمستان در کنار کلاه می توانید از شال نیز استفاده کنید که هم رنگ بودن کلاه و شال به استایل شما و خوشتیپی تان کمک زیادی می کند.

سخن آخر

اگر قصد خرید یک کلاه خوب دارید، برای تابستان سعی کنید از نوع پلی استر نباشد. چرا که باعث عرق کردن سر شده و ممکن است مشکلاتی مانند خارش  سر و حتی ریزش مو سراغ تان بیاید. در این مقاله از وب سایت دوک سپید به این سوال پاسخ دادیم که چگونه با پوشیدن کلاه خوشتیپ تر به نظر برسیم؟ البته شما می توانید برای بررسی لباس های هر فصل مثلا لباس مناسب تابستان به مقالات دوک سپید مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.