مد و زیبایی

بررسی استایل مینیمال در صنعت مد | رنگ و استایل در حوزه مینیمال

بررسی استایل مینیمال در صنعت مد

زمانی که از مینیمال و مینیمالیسم سخن به میان می آید، توجه ما بیشتر به سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی معطوف می شود. هنر مینیمالیسم در طراحی مد و لباس، به ساده دوستان کمک می کند که بهترین انتخاب را داشته باشند و با رنگ ها و مدل های ساده زییاترین جلوه داشته باشند. شعار اصلی استایل مینیمال سادگی است. شکل ساده لباس، انتخاب رنگ های ساده و ملایم و خنثی، لباس های بدون تزئین اضافه و غیر ضروری برای این استایل از اصول اولیه و مهم به شمار می رود. در این سبک از پوشش و مد، ژاکت های ضخیم، شلوار جین مشکی و چکمه های تا مچ پا معرفی می شوند. در استایل مینیمال از قلاب دوزی یا گلدوزی خبری نیست. در این مقاله دوک سپید برای بررسی استایل مینیمال در صنعت مد گام برداشته ایم.

رنگ در استایل مینیمال

در این استایل، رنگ های ملایم، ساده و خنثی حرف اول را می زند. اشتباه نکنید! شما می توانید از رنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید، فقط باید آن ها را با اصول مینیمالیسم تطبیق بدهید. اگر یک رنگ روشن برای کت در نظر گرفته اید، سعی کنید با یک شلوار جین تیره یا یک شلوار مشکی گشاد بپوشید. استایل مینیمال ظاهری خنثی به شما می دهد که می تواند شیک ترین سبک در صنعت مد باشد.

در دهه های قبل، طراحی لباس ها به شیوه ای بود که از تزئینات زیاد استفاده می شد اما در دهه ۹۰ این سبک جای خود را به سادگی داد. این سبک که همان استایل مینیمال است دریچه ای به دنیای سادگی و جذابیت باز کرد. سبکی جدید و تمیز که با برش های ساده و هندسی جلوه ای چشمگیر دارد.

خانم های که در دفتر های خاص کار می کنند، می توانند با پوشیدن کت و شلوار با رنگ های ساده و خنثی زیبایی خود را به رخ بکشند. کت باید برشی ساده داشته باشد. حتی می توانند در محل کار  شلوار جین تیره یا مشکی بپوشند. برای داشتن استایل مینیمال، اضافه ها را کنار بگذارید. از پارچه های ابریشم، ارگانزا، ترمه در کنار پارچه های پنبه ای، جین یا پارچه های مصنوعی استفاده کنید و با ایجاد ترکیب فوق العاده ظاهر جذابی براس خود رقم بزنید.

چند مورد برای داشتن استایل مینیمال

برای داشتن سبک مینیمال به نکات زیر دقت کنید:

چند مورد برای داشتن استایل مینیمال

 • شلوار جین راسته با رنگ تیره یا مشکی باید در کمد یک طرفدار استایل مینیمال وجود داشته باشد.
 • پیراهن سفید یکی از لباس های ماندگار در این سبک است که می توانید آن را با رنگهای خنثی ست کنید.
 • لباس اسلیپ که سعی کنید آن را در استایل مینیمال جا دهید.
 • ژاکت اداری با سبک مردانه هم استایل مینیمال شیک به شما می دهد.
 • تیشرت ساده با رنگ های سفید، خاکستری یا مشکی را انتخاب کنید که برای خود سبک زیبایی اجرا کنید.
 • دامن میدی با پیراهن و جامپر یا کت نیز سبک مینیمال شیکی به شما می دهد.
 • لباس سرهمی که بخاطر راحتی آن طرفداران زیادی دارد. البته باید کفش مناسبی برای آن انتخاب کنید.
 • ترکیب سیاه و سفید سبکی تضمین شده و جذاب در استایل مینیمال که هیچ ترکیب دیگری جای آن را نمی گیرد.
 • برای داشتن استایل مینیمال توجه کنید که مدل مو و آرایش شما باید ساده و طبیعی باشد. زیرا با این سبک از مو و آرایش، لباس شما جلوه بیشتری پیدا می کند.
 • جواهرات و کیف های ساده نیز از موارد خاص استایل مینیمال است.
 • در سبک مینیمال از کفش های عجیب و متفاوت استفاده کنید. مثلا صندل های به شکل مربع و ساده گزینه خوبی برای این سبک است.
 • برای خاص شدن در این سبک، استفاده از تزئینات جانبی و اضافه را فراموش کنید.
 • می توانید از پوشش ترکیبی استفاده کنید. مثلا دامن ظریف ساتن را با یک جامپر بافتنی ترکیب کنید و استایل مینیمال جذابی را جلوه گر کنید.
 • سعی کنید رنگ های مورد استفاده در لباس های خود را مدیریت کنید. رنگ های خنثی را در نقطه اوج قرار دهید و با اکسسوری های خیلی ساده جلوه ای زیبا به لباس خود دهید.

همچنین بیشتر بخوانید:خرید اینترنتی تابلو فرش

سخن آخر

با انتخاب این سبک شیک، می توانید با اعتماد و اطمینان کامل یه هر جمعی وارد شوید. مطمئن باشید که در آن جمع می درخشید. چرا که زیبایی در سادگی است و سادگی را نمی توان با هیچ سبکی مقایسه کرد. با این سبک می توانید از محل کار تا مجلس های خاص شیک باشید و خودتان را به رخ بکشید.  اگر قصد دارید شیک، باکلاس و خاص باشید، خواندن این مطلب در دوک سپید کمک زیادی به شما می کند. زیرا ما با توضیح درباره استایل مینیمال، خاص ترین، ساده ترین و شیک ترین سبک در صنعت مد را به شما معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.