فرش

ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل

ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل

فرش به عنوان یک ابزار مهم در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود. از این رو در انتخاب آن باید وسواس و دقت به خرج داد. از جمله موارد مهم سایز فرش است. در این مجال در مورد ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل گفتگو خواهیم کرد. جهت پاسخگویی به سوالات احتمالی می توانید به سایت دوک سپید مراجعه کرده و از مطالب آن استفاده نمایید.

اهمیت ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل

می توان گفت که فرش از مهمترین ابزار جهت دکوراسیون داخلی منزل است. لذا انتخاب دقیق آن به زیبایی منزل کمک زیادی می کند. نامناسب بودن اندازه فرش در ساختمان جلوه آن را از بین می برد. گاهی فرش هایی با طرح های خیلی جذاب و زیبا خریداری می شود اما به دلیل مناسب نبودن سایز جلوه خود را از دست می دهند‌. بنابراین زمان خرید این نکته را در نظر داشته باشید. ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل نکته ای قابل تامل است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

اهمیت ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل

نکات مهم زمان انتخاب فرش

قبل از خرید فرش شما باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. یکی از این نکته ها ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل است. اولین اقدام این است که ابعاد مکان مورد نظر را در نظر بگیرید. نوع مبلمان را مورد بررسی قرار دهید و تصمیم بگیرید که چیدمان مبلمان قرار است به چه صورت باشد‌. تعادل مبلمان و فرش را به دقت زیر نظر داشته باشید.

مهمترین فضا در منزل

اصولا کانون دور همی ها در خانواده اتاق نشیمن است. این قسمت از منزل اساس و پایه دکوراسیون است و باید به نحو احسنت چیده شود. اگر منزل شما نشیمن و پذیرایی جدا از هم ندارد اما فضای کافی در دست شماست، می توانید با استفاده از فرش و چیدمان مناسب، این فضا را طراحی کنید. یعنی در واقع باید گفت که فرش می تواند مجرا کننده فضا در منزل شما باشد. اما اگر فضای کوچک در اختیار دارید باید اندازه گیری شما به شیوه ای باشد که بهترین استفاده را از فضا بکنید.

تاثیر مبلمان بر ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل

چیدمان مبلمان تاثیر زیادی بر جلوه فرش دارد. لذا زمان سایزگیری برای انتخاب فرش این نکته را در نظر داشته باشید که مبلمان شما در جای مناسب قرار بگیرد. یکی از بهترین حالت ها برای قراردادن مبلمان این است که پایه های جلوی مبل روی فرش باشد، اما پایه های پشت خارج از محوطه فرش قرار گیرد. اگر نشیمن شما بسیار کوچک است، می توانید هر چهار پایه مبلمان را روی فرش قرار دهید.

فرش دیوار به دیوار

در دکوراسیون داخلی به سبک قدیم، فرش را به صورت دیوار به دیوار قرار می دادند.‌یعنی کل فضا با فرش دستباف پوشیده می شد. اکنون این شیوه زیاد به کار نمی رود. برای بهتر دیده شدن فرش و همچنین جلوه بیشتر دکوراسیون منزل سعی کنید سایز فرش را به شکلی انتخاب نمایید که فاصله آن تا دیوارها حدود ۵۰ سانت باشد. اما باز هم تاکید می کنیم که برای فضاهای خیلی کوچک می توان قانون را تغییر داد. برای استفاده دیوار به دیوار، بهترین سایز فرش، ۱۲ فوت است. اما نمی توان خود را محدود به این اعداد و ارقام نمود. بلکه وضعیت و متراژ فضای منزل خود به خود این کار را برای ما راحت می کند. یعنی با توجه به مکان مورد نظر باید فرش را خریداری نمود.‌

ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل و قسمت ناهارخوری

اگر ساختمان شما به شکلی است که قسمت ناهارخوری جدا است، می توانید سایز فرش را طوری انتخاب کنید که میز ناهارخوری کاملا روی فرش باشد و صندلی ها هم از فرش بیرون نرود. حتی زمانی که شخص قرار است صندلی را به عقب بکشد و از آن استفاده کند نیز بهتر است به بیرون از فضای فرش نرود. زمانی که استفاده از صندلی تمام شده و‌قصد دارید که آن را به جای اولیه خود یعنی زیر میز برگردانید، دقت کنید که فاصله صندلی تا لبه فرش حدود ۵۰ سانت بلشد. این حالت، جلوه بهتری به فضا می دهد. این ها نکات ریز و مهم در مورد ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل می باشد.

سخن پایانی

در انتهای مقاله این نکته را یادآوری نماییم که انتخاب فرش و هماهنگی ابعاد مناسب فرش ماشینی برای منزل از نکات مهم است. اما شما باید فضای خود را نیز در نظر بگیرید و‌ استفاده بهینه از آن داشته باشید. به عنوان مثال برای یک فضای کوچک نمی توانی از یک فرش بزرگ استفاده کنید.‌ همچنین برای سالن های بزگ نیز باید سایز مناسب را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر سایت دوک سپید همراه و همگام با شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.