فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان | خصوصیات فرش دستباف اردکان

خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان

خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان

از دیرباز استفاده از زیرانداز به عنوان یک ابزار راحتی شناخته می شود. تا چند دهه قبل که صنعت وارد تولید زیر اندازها نشده بود این صنعت دستی به عنوان شغل و منبع درآمد خیلی از خانواده ها بود. تهیه و ساخت نمد، بافت گلیم، بافت حصیرهایی که از الیاف گیاهان بافته می شد همچنین قالی های دست بافت هم منبع درآمدی برای خانواده ها و هم زینت بخش خانه ها بود و امروزه نیز خیلی از افراد خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان را انجام می دهند.

با ورود صنعت خیلی از این شغل ها به فراموشی سپرده شد. با ذکر این مقدمه در مورد زیراندازها خصوصا فرش های دستبافت توضیحاتی خواهیم داد. همچنین در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان توضیح خواهیم داد.

فرش دستبافت اردکان

نگاهی بر انواع زیراندازها

در کشور ما از قدیم زیراندازهای مختلفی با ویژگی های خاص خود بافته می شدند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حصیر یابوریا: زیرانداز های دست بافتی بودند که از ساقه برخی گیاهان و یا برگ نخل بافته می شدند. استفاده از این زیراندازها بیشتر خاص مناطق جنوب بود.
  • گلیم: دست بافته هایی بود که از پشم و موی حیوانات اهلی بافته می شد. اکثر بافندگان این نوع زیراندازها از عشایر و یا روستائیان دامدار بودند. گلیم ها در اکثر خانه ها وجود داشتند و چون همه مردم توان خرید قالی را نداشتند گلیم طرفداران زیادی داشت.
  • قالی: قالی ها از همان قدیم یکی از با ارزش ترین زیراندازها بوده وهستند. زمانی قالی ها زیبا کننده کاخ ها و منازل اعیان بودند. قالی یا همان فرش دستبافت چه در گذشته و چه اکنون به عنوان یک پس انداز محسوب می شدند. قالی یا فرش دستباف در تمام نقاط ایران بافته می شوند که هرکدام ویژگی های خاص منطقه خود را دارند. در ادامه در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان توضیح خواهیم داد. در مورد خرید اینترنتی راهنمایی هایی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی فرش دستباف تبریز

فرش دستبافت اردکان

فرش های دستبافت در همه نواحی ایران بافته می شوند. استان یزد یکی از مناطقی است که در بافت فرش بی بهره نیست. هر چند در نقاط مختلف استان یزد این کار انجام می پذیرد. اما فرش اردکان بیش از همه خود نمایی می کند. فرش دستبافت اردکان با ویژگی های خاص خود از پتانسیل بالایی در بازار برخوردار می باشد.

در ادامه کمی در مورد پیشینه فرش اردکان صحبت کنیم. این مورد در زمینه خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان به ما کمک زیادی می کند. هر چند صنایع دستی مانند زیلو، زنجیر بافی و کرباس از هنرهایی هستند که بیش از دویست سال در این شهر قدمت دارند.

اما در مورد هنر قالی بافی در اردکان تاریخ دقیقی در دست نیست. برخی تاریخ آن را به 150سال قبل می رسانند. اما طبق تحقیقی که از خود مردم ارکان شده قدمت قالی بافی را به حدود یک قرن پیش و در منطقه ای بنام چرخاب می دانند. نکته جالب اینکه اساتید اولیه قالی باف در اردکان آقایان بوده اند. با این شرایط کم کم قالی دستبافت اردکان از لحاظ طراحی و زیبایی به کمال رسید. خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان تمامی این موارد را به همراه دارد. در مورد دیگر خصوصیات فرش اردکان در ادامه توضیحاتی خواهیم داد.

فرش دستباف تبریز

اصلی ترین خصوصیات فرش اردکان

قالی های دستبافت ایرانی همیشه از رنگ و طرح های متنوعی برخوردار بوده اند. نقش هایی که بر روی فرش اردکان کار می شود کلا در شانزده یا هفده رنگ خلاصه می شود. زمینه اصلی فرش اردکان شامل لاکی، کرمی و سورمه ای بافته می شود. ولی در برخی موارد زمینه فیروزه ای، سبز، خاکی و مسی هم دیده می شود.

در مورد اندازه قالی های دستبافت اردکان هم بایستی گفت که در اندازه های  6متری، 12متری و قالیچه های کوچک بافته می شود. از دیگر خصوصیات فرش اردکان پرداخت مناسب آن می باشد. جزو دسته های پر گوشت و در عین حال ظریف به حساب می آیند. از دیگر خصوصیاتی که فرش اردکان را معروف کرده طرز بافت آن می باشد. متخصصین فرش بافت فرش اردکان را خالی از هر نوع غلط بافی و جفت بافی می دانند.

بیشتر بخوانید : گلیم یا گبه کدام مناسب خانه است؟

خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان

همانگونه که می دانیم فرش اردکان سهم مهمی در صادرات دارد. به خاطر همین جهت آگاهی و دسترسی بیشتر مردم و خریداران از فضای مجازی نیز برای معرفی و فروش استفاده می کنند. معمولا فروش اینترنتی به چند صورت انجام می پذیرد که برخی از آن ها به شرح زیر هستند.

  • تجار معروف و بنام برای فروش محصولات را در اینترنت نیز به معرض دید عموم قرار می دهند. امکان خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان نیز از این طریق می باشد.
  • فروشگاه های اینترنتی که در این زمینه فعالیت دارند و محصولات دستبافت از سراسر ایران را در معرض دید قرار می دهند.
  • در برخی موارد نیز تعاونی هایی در امر تولید فعال هستند. آن ها نیز برای فروش و خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان اقدام می کنند. جهت عرضه کالاهای خود به صورت مستقیم آن ها را در فضای مجازی ارائه می کنند.

یکی دیگر از راه هایی که می تواند به شما در این امر کمک کند مراجعه به سایت های معتبر می باشد. متخصصین ما در سایت دوک سپید با سابقه درخشان در این زمینه می توانند شما را در امر فروش و خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.