فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار | ویژگی ها و رنگبندی فرش بیجار

خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار

شهرستان بیجار در استان کردستان می باشد که در شرق این استان واقع شده است. شهرستان بیجار یکی از اولین ها در صنعت قالی بافی می باشد. در گذشته کارگاه های زیادی در شهر و روستا های اطراف بیجار وجود داشت. آن ها به کار قالی بافی اشتغال داشتند. هم اکنون تعداد زیادی از قالی های منطقه کردستان و بیجار زینت بخش موزه های دنیا می باشند. با ذکر این گفتار کوتاه به عنوان مقدمه در مقاله پیش رو در مورد قالی بیجار، مشخصات آن و فروش اینترنتی فرش دستباف توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این مقاله از وب سایت دوک سپید بررسی روش ها و اصول خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار می باشد.

برای خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار بافت قالی به چه صورت است؟

بافت قالی در این شهر دارای سابقه دیرینه ای است. بر اساس قالی های موجود در خارج از کشور هنر قالی بافی به حدود سال 1266 هجری قمری چیزی حدود 180 سال قبل می رسد. از ویژگی هایی که باعث گردیده قالی بیجار معروفیت خاص و ویژه مخصوص به خود را داشته باشد ساختار و بافت متراکم قالی بیجار می باشد. بافت این قالی به گونه ای است که نمی توان آن را تا کرد. از این رو به قالی لوله ای معروف است. دلیل آن هم استفاده از یک پود بسیار ضخیم می باشد. علاوه بر این دو پود نازک دیگر نیز وارد فرش می کنند. این عمل به صورت متناوب در تار و پود فرش تکرار می شود. با کوبیده شدن فرش توسط شانه های فلزی بافت فرش بسیار محکم می شود.

همچنین بخوانید : خرید اینترنتی فرش دستباف بختیاری

نقش و طرح فرش بیجار

برایخرید اینترنتی فرش دستباف بیجار باید از نقش آن نیز بدانیم. نقش فرش های بافته شده در این منطقه بیشتر شامل طرح های منظم می باشد. قالی های بافته شده در شهر بیجار نسبت به تولیدات روستاهای اطراف آن دارای خطوط ملایم تر و نقش مایه های طبیعی تری می باشد. در طرح های قالی بیجار نقوش کلاسیک ایرانی بزرگ شده. در کنار نقش هایی که تحت تاثیر مدل های قبیله ای و روستایی می باشد دیده می شود. اما معروف ترین طرح های امروزی که در بافت قالی بیجار استفاده می شود عبارتند از: شکارگاه که در انواع شکارگاه ترنج دار،  شکارگاه دورنما، طرح های تصویری مانند لیلی و مجنون، طرح های مینیاتور،  طرح خرچنگی، مینا خانی، درختی گلدانی، درختی ترمه، ماهی درهم، ماهی بیجار، ماهی افشار، اسلیمی هندسی یا سرداری، درختی مانند بید مجنون، درختی گل و بلبل و صدها طرح دیگر.

نقش و طرح فرش بیجار

رنگ بندی فرش دستباف بیجار

یکی از ویژگی ها و مشخصه های فرش بیجار استفاده از رنگ ها در بافت فرش می باشد. استفاده از رنگ های شاد و نابی که بافنده های فرش بیجار انتخاب می کنند نشان دهنده طبیعت سرد، وحشی و در عین حال رنگارنگ منطقه کردستان می باشد. در بافت این فرش استفاده از رنگ قرمز و رنگ های نزدیک به آن مانند صورتی و پوست پیازی در زمینه اصلی لاکی زیبایی دیگری به فرش خواهد داد. در قالی های بافته شده در بیجار مانند قالی های منطقه غرب کیفیت دو رنگی یا رگه نیز دیده می شود.

فروش و خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار

قالی های منطقه کردستان و بیجار خریداران خاص خود را دارند. علاوه بر داخل کشور این تولیدات در کردستان عراق و کشور ترکیه نیز طرفداران خاص خود را دارد. امروزه تجار زیادی در کردستان و تهران در کار خرید و فروش فرش بیجار هستند. با توجه به تکنولوژی جدید ارتباطی خیلی از این فروشندگان به خاطر این که مشتریان بیشتری را تحت پوشش قرارد هند فروش از طریق اینترنت و فضای مجازی را در پیش گرفته اند. همین امر باعث گردیده به فروش بیشتری دست پیدا کنند.

در کنار تجار فرش در سال های اخیر کارگاه ها و تعاونی های تولید کننده فرش نیز اقدام به طراحی سایت فروش کردند. انواع تولیدات خود را با توضیحات کامل در اختیار مخاطبان قرار می دهند. این اقدام منجر به حذف دلال و واسطه گردیده. همین امر نیز باعث گردیده از این سایت ها استقبال گردد. لازم به یادآوری است که متخصصین سایت دوک سپید نیز آمادگی آن را دارند تا در زمینه خرید و فروش فرش دستبافت بیجار راهنمایی های لازم را در اختیار عزیزان بگذارند. با مشاوره با متخصصین ما در سایت دوک سپید از خریدی راحت و مطمئن بهره مند خواهید شد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما در ارتباط با خرید اینترنتی فرش دستباف بیجار صحبت کردیم. این فرش های دستباف دارای مزایای زیادی هستند و ویژگی های خاص خود را دارند. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید اینترنتی فرش دستباف دارید می توانید با متخصصان ما در دوک سپید در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.