فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت و عوامل موثر بر قیمت فرش

خرید اینترنتی فرش دستبافت قیمت

یکی از اصیل ترین و نفیس ترین صنایع دستی کشورمان که در طول قرنها از ارزش آن کاسته نشده فرش دستباف است. با وجود تولید فرش های صنعتی این جایگاه نه تنها کاهش قیمت نداشته بلکه سیر صعودی داشته است. امروزه به جرأت می توان گفت در تمام نقاط ایران کارگاه های تولید فرش فعال هستند. البته این نکته را یاداوری کنیم که فرش بافته شده در هر منطقه خصوصیات خاص خود را از لحاظ طرح و نقشه و بافت و حتی نوع الیاف به کار رفته دارد. در مقاله پیش رو در مورد‌ خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت آن توضیحاتی خواهیم داد.

عوامل موثر بر قیمت فرش دستبافت

قبل از این که در مورد خرید فرش اینترنتی بخواهیم صحبتی کنیم بهتر است در مورد عوامل موثر بر قیمت فرش دستبافت توضیحاتی بدهیم. عواملی در قیمت فرش دستبافت موثر هستند. کسانی که به عنوان خریدار یا کارشناس فرش هستند در مورد قیمت یک فرش نظر می دهند و یا دو فرش را از نظر قیمت مقایسه می کنند. خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت خاصی دارد. این قیمت به یک سری عوامل بستگی دارد که در ادامه بررسی می کنیم.

کسانی که به دنبال خرید فرش دستبافت هستند و یاعلاقه مند به حوزه فرش های دستبافت هستند معمولا به دنبال کسب آگاهی هستند. در این میان کسانی هستند که چندین فرش دستبافت را با هم مقایسه می کنند. آنها به دنبال این مسئله هستند که تفاوت قیمت فرش دستبافت چیست؟ در مورد دلایل تفاوت قیمت فرش های دستبافت به این نکات توجه کنید:

دورگه بودن زمینه:یکی از عیوبی که موجب تفاوت قیمت های فرش دست بافت می شود دورگه بودن زمینه است. بدین معنی که نقش بالا و پایین فرش یکسان نیستند.

از دیگرعیوب فرش که سبب تفاوت قیمت های دستبافت می شود اندازه فرش  می باشد. در صورتی که اندازه فرش 3 سانتی متر باشد به عنوان فرش نامیزان دستبافت می باشد که در افت قیمت آن بسیار موثر می باشد. عواملی که در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت فرش را تحت تاثیر می گذارند، موارد دیگری هم هستند که به صورت فهرست وار خواهیم گفت:

 • کم بافی فرش
 • شکستگی گل قالی
 • عمر فرش
 • اندازه فرش
 • مواد بکار رفته در فرش
 • طرح و نقش
 • رنگ به کار رفته در فرش
 • سبک بافت
 • گره زنی

تمام این ها عواملی هستند که در قیمت فرش دستبافت موثر می باشند.

قیمت فرش دستبافت کهنه

خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت خاصی دارد. فرش دستبافت کهنه یا دست دوم بستگی به ظاهر و مدت استفاده از محصول دارد. این امر بر اساس کیفیت محصول تعیین می شود و باید به ظاهر آن به خوبی بررسی شود. سپس قیمت گذاری انجام شود.

قیمت فرش دستبافت کهنه

اگر قدمت محصول زیاد باشد در این صورت قیمت فرش دستباف کهنه ارزش بیشتری دارد. اما این که ارزش فرش دستبافت چگونه تعیین می شود بستگی به عوامل زیر دارد:

 • جنس نخ
 • روش بافت
 • ابعاد و غیره.

بایستی در مورد هر کدام تحقیقی کامل شود.

قیمت خرید فرش دستبافت اینترنتی

اگر قصد خرید فرش اینترنتی دارید بایستی به عوامل زیر توجه کنید:

در مورد محل بافت فرش تحقیقات شود. برای خرید اینترنتی مثلا فرش های بافت منطقه نایین بسیار با کیفیت تر از دیگر مناطق می باشد. در نتیجه هنگام تحقیق اینترنتی در مورد محل بافت نیز مطمئن شده و تحقیق کنید.

همچنین بیشتر بخوانید: خرید اینترنتی فرش ماشینی

خفت یا رج شمار فرش

در این مورد نیز تحقیق اینترنتی انجام گیرد. مثلا همین فرش نایین در سه دسته 9لا، 6لا و 4لا بافته می شود.‌ فرش های 9لا که رج شمارحدود 40 تا 45 دارند با ظرافت خوب برای استفاده در زیر پا مناسب است.

در موقع خرید اینترنتی یکی از عوامل دیگری که درقیمت فرش موثر است و بایستی تحقیق کنید کیفیت است. کیفیت مواد اولیه آن نیز مهم است. اصلی ترین مواد اولیه در تولید فرش دستبافت به کار می رود. برای اصالت کیفیت مواد اولیه به کاررفته تحقیق کنید.

 بازارپسندی یک طرح

خرید اینترنتی فرش دستباف قیمت را به عوامل موثر بسنده کرده است. بازارپسندی نیز موثر می باشد. اگر قصد خرید ایتنرنتی را دارید در این مورد حتما تحقیق کنید. چرا که اگر قصد فروش آن را داشتید به راحتی امکان آن فراهم باشد.

به هارمونی و تناسب رنگها دقت کنید

هارمونی در رنگبندی فرش مهم است. پس به این مورد دقت کرده و در صورت خرید اینترنتی حتما در این مورد مهم نیز تحقیق کنید.

سخن آخر

حتما در موقع خرید فرش اینترنتی حتما تحقیق کامل کنید. از سایت های معتبر در این زمینه مشورت بگیرید. سایت دوک سپید در این زمینه با داشتن مشاورین مجرب در زمینه فرش های دست بافت اماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.