فرش

خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده | نحوه خرید فرش دستباف

خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده

اگر نگاهی به گذشته بیاندازیم به این مسئله خواهیم رسید که زیراندازهایی که توسط بافندگان ساخته می شوند چندین بار به دلیل واسطه گری و دلالی قیمت خورده تا به دست مصرف کننده برسد. ممکن است قیمت آن به صورت غیر معقولی بالاتر رود. در مقاله پیش رو در مورد فرش دستبافت و خرید مستقیم آن از بافنده توضیحات و راهکارهایی را به شما نشان خواهیم داد. البته لازم به یادآوری است که امروزه نیز واسطه ها در بازار فرش فعال هستند و این واسطه گری برای خود شغلی پر درآمد محسوب می شود. هدف ما در این مقاله از وب سایت دوک سپید بررسی خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده می باشد. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع فرش و روش های نگهداری از فرش ها دارید می توانید با متخصصان فروشگاه اینترنتی دوک سپید در ارتباط باشید.

نگاهی به گذشته فرش دستبافت

اگر متون تاریخی را براندازی کنیم خواهیم فهمید که فرش و فرش بافی قدمتی طولانی دارد. اما اوج کار فرشبافان ایرانی به دوران صفویه باز می گردد. چه در گذشته و چه هم اکنون فرش دستبافت ایران قرب و منزلت خود را از دست نداده و هنوز حرف اول را در دنیا فرش ایران می زند. فرش های ایرانی در مناطق مختلف ایران بافته می شوند که هر کدام جذابیت خاص خود را دارند. برای این که اقدام به خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده کنیم، باید بدانیم که بهترین فرش ها کجا تولید می شوند. فرشهایی که امروزه از شهرت بیشتری برخوردار هستند عبارتند از:

خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده – فرش دستبافت تبریز

از ویژگی این فرش که مورد توجه قرار می گیرد گره ترکی آن است. در گذشته رج شمار قالی های تبریز از پود ضخیم استفاده می شد. ویژگی های فرش تبریز امروزه استفاده از طرح های لچک، ترنج، گلدانی، در ختی و بته جقه ای و دیگر طرح ها می باشد.

فرش اصفهان

شاهان صفوی به قالی و قالیبافی علاقه زیادی داشتند. گارگاه های قالی بافی در اصفهان به تعداد زیاد فعالیت می کردند و همین توجه پادشاهان صفوی باعث شد که قالی های اصفهان دارای کیفیت و زیبایی خاص خود گردید. این جذابیت تا امروز هم ادامه دارد. قالی های بافت اصفهان بر دار عمودی بافته می شود و چله کشی خاص خود را دارد. خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده برای فرش اصفهان نیز ممکن است.

فرش اصفهان

در ادامه می توان گفت که فرش های دست بافت در مناطق مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد که در این مورد به همین چند گزینه بسنده می کنیم.

نحوه خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده

فرش دستبافت اصیل ایرانی بر خلاف فرش ماشینی هر چه  بیشتر پا بخورد ارزش بیشتری پیدا می کند. پس اگر قرار است فرش دست بافت بخرید بایستی حداکثر سعی خود را بکنید که بدون واسطه و یا با حداقل واسطه خرید کنید. امروزه معمولا بافندگان فرش برای عرضه مستقیم و حذف واسطه ها اقدام به تشکیل تعاونی داده اند. این روش یکی از راه های مطمئن خرید فرش دستبافت می باشد. یکی دیگر از راه های خرید مطمئن این است که قبل از خرید بدانید که چه طرحی و فرش کدام منطقه مد نظر شماست. برای همین برای خرید به فروشندگان مطمئن منطقه مراجعه کنید.

امروزه از لحاظ خرید یک فرش خوب و با کیفیت می توان علاوه بر فرش تبریز به فرش های اصفهان، نائین و کاشان اشاره کرد. شما می توانید هنگام خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده به این نکات نیز توجه کنید:

  • اندازه فرش
  • تراکم فرش
  • تقارن شکل و رنگ
  • کامل بودن همه طرح همه فرش ها
  • یک نواختی رنگ و پرزها که اندازه این پرزها نبابد بیشتر از 2 سانتی متر باشد.

دقت کنید که برای خرید فرش دستباف مستقیم از بافنده باید با متخصصان این امر مشورت کنید. از این رو می توانید با متخصصان در دوک سپید در ارتباط باشید.

نکته پایانی

برای خرید فرش دستبافت به صورت مستقیم از تولید کننده بهتر است حتما با متخصصین این امر مشورت کنید. سعی کنید طرح فرش و منطقه بافت را نیز تعیین کنید. اما مشورت از همه اینها مهم تر است. با تعیین تمامی موارد مربوط به خرید فرش می توانید به دقت در این زمینه اقدام کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید برای خرید فرش دستباف آنلاین از طریق دوک سپید به صورت عمده و خرده اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.