فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف | خرید اینترنتی در انواع مختلف

خرید اینترنتی فرش دستباف

از دیرباز زیراندازها نقش بسیاری جهت راحت بودن موقع استراحت در منزل ایفا می کردند. اگر به قرنها یا شاید هزاران سال قبل نگاهی بیاندازیم آثاری از استفاده زیراندازها را خواهیم دید. شاید بتوان این حدس را زد که اولین زیراندازها چیزی نبوده جز برگ درختان که برای راحتی و فرار از گزش حشرات و جانوران موذی بر روی زمین محل اقامت پهن می کردند. این امر به مرور زمان نزد انسانها جایگاه خاصی یافت تا امروز که انواع و اقسام زیراندازها زینت بخش منزل ها شده است. با این چند جمله به عنوان مقدمه در مقاله پیش رو در مورد زیراندازهای مورد استفاده در دنیای امروز و در ارتباط با خرید اینترنتی فرش دستباف صحبت می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع فرش ها و نحوه نگهداری از فرش ها می توانید از طریق وب سایت دوک سپید اقدام کنید.

زیرانداز(فرش) در گذر دوران

قبل از این که در ارتباط با خرید اینترنتی فرش دستباف صحبت کنیم نگاهی به شرایط فرش در گذر زمان یم اندازیم. همانگونه که در مقدمه گفته شد شاید اولین زیرانداز ها برگ درختان بوده است. به مرور زمان و در طول سالها انسان ها آموختند که می توان از پوست حیوانات شکار شده به عنوان زیرانداز استفاده کرد. چرا که هم دوام بیشتری داشت و هم مانند برگ درختان با تغییر فصل یا گذشت ایام خاصیت خود را از دست نمی داد.

در ادامه انسان ها با اهلی کردن حیوانات، استفاده از پشم و موی حیوانات را نیز آموختند. بافتن نخ را می توان آغازی بر بافت زیراندازها دانست. در طول دوران آموختن بافت با دستگاه های ساده شاید انقلابی در بافت و تولید زیراندازها بود. آموخته ها باعث گردید تا انسان بتواند از ساقه گیاهان نیز بافته هایی برای خود تولید کند تا این که این بافته ها شکل و شمایلی برای برای خود گرفت و از نظر بافت نیز متنوع شد.  در ادامه به این مسئله نیز خواهیم پرداخت.

خرید اینترنتی فرش دستباف – انواع زیراندازها از آغاز تا کنون

با توجه به رشد فکری انسان ها زیراندازها نیز انواع گوناگونی یافت. می توان حدس زد، نمدها اولین زیراندازها و به نوعی روانداز نیز شناخته شدند. نمدها احتیاجی به بافتن نداشته و به نوعی بافته ای از پشم وموی حیوانات به صورت فشرده شدن می باشند! در ادامه به دلیل استفاده از چهارچوب هایی به عنوان دستگاه بافت که باعث گردید بافت زیراندازها محکم تر و دارای طرح هایی نیز گردد.

بافت گلیم ها و قالی ها ازجمله بافته هایی بوده که تا امروز هم ادامه یافته است. لازم به ذکر است در کنار این زیراندازها نوع گیاهی آن نیز که نام بوریا یا حصیر را بر خود گرفت، نیز تولید شدند. این زیرانداز نیز هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. در طول دوران گلیم ها به خاطر قیمت ارزانترشان بیشتر جنبه مصرف عمومی داشت و اکثر مردم از این زیرانداز برای خانه های خود استفاده می کردند.در عین حال فرش ها و قالی ها نیز به عنوان نوعی کالای لوکس ویژه مهمان خانه ها بودند.

خرید اینترنتی فرش دستباف در انواع مختلف

با پیشرفت صنعت و ورود گلیم ها و قالی های ماشینی جامعه شاهد تنوع بیشتر در این زمینه شد. هر چند تنوع در طرح و بافت و قیمت پایین تر نسبت به نوع دستباف آن تاثیر زیادی بر استفاده بیشتر مردم از نوع صنعتی این زبراندازها داشت. اما نوع سنتی آن نه تنها بازار خود را ازدست نداد. بلکه دارای ارزش و قرب و منزلت بیشتری نیز گردید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی فروش فرش دستبافت نیز به صورت اینترنتی رایج گردید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

خرید اینترنتی فرش دستباف در انواع مختلف

خرید اینترنتی فرش دستباف

این سبک فروش شرایط خاص خود را دارد. معمولا تجاری که در حال خرید و فروش هستند، برای جذب مشتری بیشتر اقدام به فروش اینترنتی می کنند. اما برای خرید اینترنتی فرش دستباف بایستی مواظب بود که دچار اشتباه نشوید. بهترین کار تحقیق قبل از خرید می باشد. به هرسایتی نمی توان به عنوان یک فروشنده معتبر نگاه کرد. چون فرشی که قصد خرید دارید آن هم ازنوع دستبافت حتما بایستی از معتبرترین شرایط برخوردار باشد.

معمولا فروشندگان و یا تعاونی هایی که تخصصی در این امر فعالیت دارند بهترین گزینه برای خرید می باشند. در صورتی که قصد خرید اینترنتی از مراکز معتبر را دارید باز هم جانب احتیاط را رعایت کنید. در صورت امکان بعد از بازدید اینترنتی سعی کنید که خارج از فضای مجازی حتما توسط خودتان یا یک فرد معتمد و کارشناس نسبت به بازدید اقدام کنید. در این زمینه می توانید از طریق متخصصان دوک سپید به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز اقدام کنید.

نکته پایانی

بهترین راهکار برای خرید فرش دستباف انتخاب از طریق مراجع معتبر وخرید بصورت مستقیم باحضور کارشناس مورد اعتماد می باشد.سعی کنید به تبلیغات سایت های نامعتبر اینترنتی اعتماد نکنید. چراکه ممکن است براثر اشتباه دچار ضرر وزیان مالی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.