فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان | شرایط خرید + ویژگی های فرش ها

خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان

زیراندازها از قدیمی ترین لوازم منزل هستند که تاریخ آن همزمان با انسانهای اولیه می باشد. زمانی که بشر اولیه به خاطر راحتی خود و فرار از نیش حشرات از شاخ و برگ درختان و ساقه های خشکیده  گیاهان زمین زیر پای خود و غارها را مفروش کرد. به مرور زمان و با اهلی کردن حیوانات به کمک قدرت ذهنی و خلاقیت خود از پشم و مو و پوست آنها به عنوان زیرانداز استفاده کردند.

با آموختن نخ ریسی در طول دوران استفاده از زیرانداز های بافتنی نیز مرسوم شد. شاید بتوان گفت اولین بافته ها را زنهای خوش ذوق از نخ های تابیده درست کردند. وقتی که آموختند از چهارچوب ها برای محکمتر شدن دست بافته ها استفاده کنند زیراندازها نیز شکل و فرم خاصی به خود گرفتند. در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما به بررسی خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان می پردازیم.

زیراندازها در طول دوران

استفاده از زیرانداز قدمتی به طول تاریخ بشر دارد. شاید بتوان اولین زیراندازها را از جنس مو و پشم حیوانات و به صورت فشرده کردن و همان نمد امروزی دانست. اما هرچه هست ساخت و بافت زیر اندازها آغازی داشته است. تا زمانی که صنعت وارد تولید و بافت انواع زیراندازها نشده بود فرش کردن خانه ها به حصیر، گلیم و بعضا قالی ختم می شد.

از همان قدیم قالی های دستبافت جز لوازم لوکس محسوب می  شد. اما حداقل یک قالی را در پذیرایی می دیدید. در دهه های اخیر با ورود صنعت انواع موکت جای نمد، گلیم های ماشینی جای گلیم ها و گبه ها و فرشهای صنعتی جای دستبافت آنرا گرفت. خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان می تواند همواره سنت را به خانه ها باز گرداند.

به علت ارزان بودن، تولیدات ماشینی خیلی زود توانست بازار را قبضه کند تا جایی که تمام خانه با زیراندازی به نام موکت فرش می شد و چند قالی ماشینی هم زیباترشان می کرد. با این حال دستبافت های سنتی نه تنها جایگاه اصلی خود را از دست ندادند بلکه ب رارزش و قیمت آنها نیز افزوده شد. یکی از این زیراندازها قالی است که امروزه نام فرش را برخود گرفته است.

قالی یا همان فرش در تاریخ کشور مان وجه ای خاصی دارد. از همان قدیم زینت بخش کاخ ها بوده است. اگر بخواهیم در مورد صنعت قالیبافی واوج هنری آن حرفی بزنیم می توانیم از دوران صفویان به عنوان دوران اوج تولید قالی نام ببریم. فرش دستبافت ایران در مناطق مختلف بافته می شود که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی فرش دستباف تبریز

فرش دستباف کرمان

خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. اما ببینم این فرش چگونه ویژگی هایی دارد. کرمان از استانهای جنوبی کشور با طبیعتی کویری می باشد. قالی کرمان از قدیمی ترین و اعجاب انگیز ترین صنایع دستی ایران به حساب می آید. در سرتاسر دنیا طرفداران خاص خود را  دارد. قالی های دستبافت کرمان در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود. اما بیشترین طرحی که در بافت قالی کرمان مورد استفاده واقع می شود، طرح گل و بوته با ترنج مرکزی است. در فرش های دستباف کرمان از ترکیب رنگهای قرمز و آبی بسیار استفاده می شود. قالی های دستبافت کرمان از همان زمان های قدیم به علت کیفیت و طرح های خیره کننده و زیبایی آن یک هنر اصیل به حساب می آمدند. نوع دستبافت آن به عنوان یک هنر اصیل در سرتاسر جهان شناخته شده است.

فرش دستباف کرمان

مواد اولیه قالی های دستباف کرمان

برای خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان لازم است تا در ارتباط با مواد اولیه آن نیز اطلاعاتی داشته باشیم. در قسمت های مختلف استان کرمان برای بافت قالی از مواد اولیه مختلفی استفاده می کنند. اما به طور کلی می توان گفت در بافت قالی های کرمان از مواد اولیه ای همچون پنبه، پشم و ابریشم استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که یکی از دلایل معروفیت قالی های دستباف کرمان استفاده از ترکیب رنگ و طرح های ظریف است. به طور معمول در بافت این قالی از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار است. به طوری که در قالی های معمولی از15 رنگ و در قالی های نفیس از 30 رنگ استفاده می شود. یکی دیگر از دلایل معروفیت فرش کرمان استفاده از رنگ های طبیعی بوده و به هیچ وجه از رنگ های شیمیایی استفاده نمی شود.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی فرش دستباف اردکان

خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی  کالا ها علاوه بر فروش نقد به صورت اینترنتی هم انجام می گیرد. خیلی از تجار و تولیدکنندگان به خاطر استفاده از موقعیت و فراگیر بودن فضای مجازی از این مسئله استفاده می کنند. در زمینه فروش، فرش دستباف نیز از این قائده مستثنی نیستند. فروش و خرید اینترنتی فرش کرمان از چند طریق صورت می گیرد که عبارتند از:

از طریق تجار معروف فرش

برخی از فروشندگان و تجار فرش که دارای معروفیت و مقبولیت و حسن خدمت هستند علاوه بر فروش در محل کسب و تجارتخانه خود از طریق فضای مجازی نیز اقدام به فروش می کنند.

فروش اینترنتی تعاونی های تولید کننده فرش

خیلی از تعاونی های تولید کننده فرش علاوه بر فروش نقدی برای خود سایتی تدارک می بینند. سپس محصولات خود را  به صورت اینترنتی به فروش می ‌رسانند. همچنین در این سایت ها تعاونی ها در مورد دیگر فعالیت های تعاونی نیز توضیحاتی ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید : خرید فرش دستباف در انواع مختلف

خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان از فروشگاه های بزرگ

فروشگاه های اینترنتی بزرگ که محصولات مختلفی را به فروش می رسانند. به طور مثال می توان به وب سایت دوک سپید اشاره داشت.

سخن آخر

برای خرید فرش دستباف حتما با متخصصان و مشاوران این امر مشورت نمائید. در همین راستا سایت دوک سپید با حضور مشاورین و متخصصین خود در زمینه خرید اینترنتی فرش دستباف کرمان می توانند بهترین راهنمایی و مشورت ها را در اختیار شما قرار دهند. برای خریدی راحت و مطمئن راهنمای تان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.