فرش

خرید اینترنتی فرش دستباف نایین + اطلاعات کامل رنگ بندی و…

خرید اینترنتی فرش دستباف نایین

بافت فرش ایرانی دستبافت سابقه ای به اندازه تاریخ این کشور دارد. این دست بافته در طول تاریخ شاید دچار مشکلاتی شده اما راه خود را ادامه داده تا به امروز که می توان آن را اصیل ترین صنایع دست بافت ایران نامید. از زمان های قدیم فرش دستبافت در اکثر نواحی ایران بافته می شده که هر یک نیز خصو صیات خاص خود را داشته.

امروزه نیز همین شیوه دنبال می گردد و بافت فرش در بیشتر مناطق صورت می گیرد. در ادامه درمورد فرش دستبافت نایین و فروش اینترنتی آن توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما در این مقاله از وب سایت دوک سپید بررسی خرید اینترنتی فرش دستباف نایین می باشد.

فرش نایین

در مورد فرش و قدمت آن چیز خاصی یافت نشده. شاید از زمان های قدیم به صورت خانگی این کار انجام می گرفته.

اما آنچه مشهود است که در بین سال های 1296 تا 1307 شخصی به نام میرزا جلال خان پیرزاد برای حمایت و کمک به دانش آموزانی که پس از پایان تحصیلات به دلیل نبود کار کافی قادر به تامین معیشت خود و خانواده نبودند با سرمایه خود کلاس های قالی بافی دایر کرد تا آن ها که علاقه مند به این حرفه بودند به این کار مشغول شوند. این را می توان به عنوان نخستین کارگاه های آموزشی قالی بافی در این شهر به حساب آورد. به مرور زمان کارگاه های دیگری در نایین دایر گردید.

از آنجایی که سطح درآمد حاصله از صنعت قالی بافی در این مناطق رشد قابل توجهی داشت خیلی زود این هنر رونق چشمگیری گرفت.‌ مردم نایین از مدت ها قبل در کار تولید عباهایی از جنس پشم شتر بودند.

از آنجا که در ریسیدن پشم های ظریف وارد بودند چله های قالی را به گونه ای قرار دادند که فرش ها ظرافت خاصی داشتند. خصوصا از سال 1318 که فرش نایین وارد بازار تهران گردید باعث گردید این فرش طرفداران زیادی پیدا کند.در ادامه می توانید در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف نایین اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

ساختار فرش نایین

همانگونه که گفتیم یکی از ویژگی ها و مهم ترین آن ظرافت بسیار بالا در بافت و کیفیت عالی آن می باشد. همین امر باعث معروفیت این فرش دستبافت به عنوان یک کالای با ارزش هنری در بازار های جهانی شده است. پشم و کرکی که در بافت فرش دستبافت نایین استفاده می شود نو و خالص است. حتی می توان گفت از حد استاندارد پشم های ایرانی نیز بالاتر می باشد.

به گونه ای که می توان گفت فرش دستبافت نایین از زمینه های نادر کاربرد پشم های ظریف غیر ایرانی به کار می رود. از دیگر مزیت های فرش نایین این است که در ساختار آن از دو پود استفاده شده است.

فرش دستبافت نایین از نظر بافت بسیار دقیق هستند به گونه ای که نقایصی مانند کجی، سره، نزدن پود،  دو دست شدن و غلط بافی در آن ها بسیار کمتر دیده می شود. فرش های دست بافت نایین با گره سنه بافته می شوند. تعداد آن ها از سیصد هزار تا یک میلیون گره در هر متر مربع تغییر می کند.در ادامه می توانید در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف نایین اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

ساختار فرش نایین

رنگ بندی در فرش نایین

یکی از مشخصه های خاص فرش نایین که جزء هویتی آن نیز شناخته می شود رنگ آمیزی آن است. در تهیه این فرش ها عموما از رنگ طبیعی و گیاهی که به دست رنگرزان ماهر نایینی حاصل می شود بهره می گیرند. نوع رنگ آمیزی فرش نایین به گونه ای است که کاملا از فرش های سایر نقاط ایران قابل تفکیک هستند.

عمده رنگ آمیزی فرش های نایین روشن و مات است. همراه با نقوشی متراکم و پر از پیچش های سنتی نیز می باشد. همانگونه که قبلا هم گفتیم یکی از خصوصیات فرش دستبافت نایین استفاده از رنگ های سنتی و همچنین نوع رنگ آمیزی آنهاست.

شیوه رنگ رزی فرش نایین تفاوت چندانی با سایر مراکز قالیبافی ندارد. ولی رنگ های طبیعی نقش اصلی را ایفا می کنند. در ادامه می توانید در مورد خرید اینترنتی فرش دستباف نایین اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

همچنین بخوانید : خرید فرش ماشینی 

خرید اینترنتی فرش دستباف نایین

امروزه فرش نایین جایگاه خاص خود را یافته و تجار بزرگی در کار فروش این فرش ارزشمند هستند. فرش دستبافت نایین در حال حاضر به دو صورت سنتی و اینترنتی به فروش می رسد. روش سنتی که توسط فروشندگان و تجار فرش انجام می گیرد. اما روش اینترنتی از راه های گوناگون صورت می پذیرد که عبارتند از :

فروش اینترنتی توسط خود تجار معتبر که با ایجاد پیج هایی در فضای مجازی مانند اینستاگرام به تبلیغ و فروش اقدام می کنند. این پیج ها معمولا در مورد خصوصیات فرش های خود و قیمت آن توضیح خواهند داد.

سایت های فروش کالا و فرش که در این زمینه فعالیت داشته و معتبر می باشند.

تولید کنندگان و تعاونی های فرش دستبافت با ایجاد سایت در فضای مجازی ضمن معرفی محصولات خود اقدام به فروش بدون واسطه می کنند. اما نکته مهمی که بایستی در نظر گرفت این است که اگر قصد خرید اینترنتی فرش دستبافت نایین را دارید حتما قبل از هرگونه اقدامی تحقیقات کافی را انجام دهید.

یکی از سایت های مطمئن که می تواند شما را در این امر یاری کند سایت دوک سپید می باشد. شما می توانید با مشاوره با متخصصان این سایت ضمن تحقیقی مطمئن و آگاهانه خریدی خوب داشته باشید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما به بررسی روش های خرید اینترنتی فرش دستباف نایین پرداخته ایم. این فرش ویژگی های منحصر به خود را دارد. از این رو مورد توجه افراد زیادی در داخل و خارج ایران است.

جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خرید اینترنتی فرش دستباف و همچنین راه های نگهداری از انواع فرش می توانید با متخصصان ما در وب سایت دوک سپید در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.