مد و زیبایی

بررسی فرم های مختلف بدن برای استایل جذاب | ارتباط فرم های مختلف با لباس

بررسی فرم های مختلف بدن برای استایل جذاب

بدن ها شکل ها و اندازه های متفاوتی دارند و این باعث منحصر به فرد شدن می شود. دسته بندی های مختلفی برای استایل بدن انجام شده که البته بر اساس یک علم دقیق نیست. فرم های مختلف بدن به استایلیست ها و طراحان مد کمک می کند که بر همین اساس کارهای خود را ارائه دهند. شما نیز اگر فرم بدن خود را تشخیص دهید، دستتان برای انتخاب لباس مناسب و جذاب بودن باز است. بدن شما فقط به خودتان ربط دارد و این شما هستید که باید بدنتان را توصیف کنید. در این مقاله دوک سپید ما به بررسی فرم های مختلف بدن برای استایل جذاب پرداخته ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع پارچه ی لباسی عمده و خرده  در دنیای مد با متخصصان ما در ارتباط باشید.

ارتباط فرم های مختلف بدن و لباس

اگر بدانید که فرم بدن شما چگونه است می توانید لباس هایی انتخاب کنید که با پوشیدن آن زیباتر به نظر برسید و این امر به شما اعتماد به نفس می دهد. با مشخص شدن فرم بدن، خرید لباس ساده تر و کارآمدتر می شود. به شما کمک می کنیم که فرم بدن خود را مشخص کنید و برای فرم خاص بدن خود لباس بپوشید.

فرم های مختلف بدن

اصولا پنج فرم اصلی بدن تشخیص داده شده است. مستطیل، مثلث معکوس، ساعت شنی، گلابی و سیب. اگر قصد دارید فرم های مختلف بدن را بررسی کنید و به نتیجه برسید که فرم بدن شما کدام است، در مقابل یک آینه تمام قد و بدون لباس بایستید. بدن خود رت بررسی کنید و با توضیحات ما مقایسه کنید. به این صورت می توانید فرم بدن خود را مشخص کنید. البته می توانید با متر سایز بگیرید.

بررسی جداگانه فرم های مختلف بدن

فرم های مختلف بدن برای استایل های جذاب به شرح زیر هستند:

فرم مستطیل

فرم مستطیل صاف ترین تیپ بدن است. به این فرم از بدن، فرم ورزشی نیز می گویند. عرض شانه، سینه و باسن در این فرم، مشابه هستند. اگر فرد با فرو مستطیل قد کوتاه باشد، سنگین تر و کوتاهتر از حد معمول به نظر می رسد. لباس مناسب برای فرم مستطیل، لباسی است که به بدن شما حالت ساعت شنی بدهد.

فرم مثلث وارونه

اگر بدن شما به شکلی است که بالاتنه بزرگتر از پایین باشد، به عنوان مثلث معکوس توصیف می شود. این نیز یک تیپ ورزشی می باشد. برای این فرم اندازه دور کمر خیلی کمتر از پهنای سینه و باسن است. لباس مناسب برای این تیپ بدنی، لباسی است که نیمه پایینی شما را برجسته کند.

ساعت شنی

این فرم از بدن کلاسیک است. در این تیپ، کمر به طور قابل توجهی فرو رفته است. این شکل از کمر نشان دهنده فرم ساعت شنی است. لباس مناسب این فرم از بدن، لباسی است که اندام  زیبای شما را به نمایش بگذارد.با کلیک روی لینک می توانید انواع پوشاک عمده و تک را متناسب با استایل خود مشاهده و خریداری کنید.

ساعت شنی

فرم سیب

یکی از فرم های مختلف بدن، تیپ سیب است. عرض شانه، سینه و باسن خود را اندازه بگیرید. اگر اندازه ها نزدیک به هم و یا یکسان باشد، شما فرم سیب دارید. برای این فرم از بدن، لباسهایی مناسب است که خطوط تیز داشته باشد. این نوع طراحی لباس بدن شما را باریک تر نشان می دهد.

فرم گلابی

در این تیپ، بالاتنه باریک و باسن و پاها پهن تر است. با استفاده از یک آینه تمام قد یا اندازه گیری می توانید این فرم را تشخیص دهید. لباسی انتخاب کنید که شانه ها، بازوها و پشت شما را برجسته تر نشان بدهد.

عوامل موثر بر فرم های مختلف بدن

تا این جای کار، فرم های مختلف بدن را شناختیم. بهتر است بدانید که عوامل متعددی بر فرم بدن تاثیر می گذارند. یکی از این عوامل ساختار استخوانی شما است. کوتاهی و بلندی قد نیز تاثیر زیادی بر فرم بدن شما دارد. بعد از سن بلوغ ساختار استخوانی تقریبا ثابت می شود. ژنتیک نیز نقش به سزایی در نوع فرم بدن دارد. تاثیر هورمون های بدن را نیز نباید فراموش کرد.این نکته را نباید فراموش کرد که با خرید پارچه لباسی خرده و عمده به راحتی می توانید لباس متناسب با اندام و فرم بدنتان را برای خود تهیه کنید.

تغییر شکل بدن در طول زمان

افزایش سن تاثیر بسزایی بر شکل و اندازه بدن دارد. به دلیل کاهش متابولیسم و از دست داذن تدریجی بافت عضلانی سطح چربی بالاتر می رود. کم تحرکی نیز باعث افزایش وزن می شود. حتی بر روی قد نیز تاثیر دارد و افراد مسن متوجه می شوند که قدشان کوتاه تر شده است.

آخر سخن

تشخیص فرم های مختلف بدن به افراد کمک می کند که بهترین انتخاب لباس را داشته باشند و به این صورت اعتماد به نفس آن ها بالا می رود. ورزش می تواند کمک چشمگیری به تعادل در بدن بکند و اندام مناسبی برای فرد رقم بخورد. با ما در دوک سپید برای اطلاع از استایل های مختلف و پوشاک عمده و تک همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.