پوشاک

انتخاب لگ زنانه مناسب | جزئیات انتخاب از نظر جنس و طرح

انتخاب شلوار لگ زنانه مناسب

فرض کنید که دوره رژیم خود را شروع کرده اید و در کنار آن قصد دارید به باشگاه بروید. برای این کار باید یک تصمیم گیری خوب انجام بدهید و آن هم انتخاب یک لباس ورزشی مناسب است. انتخاب لگ زنانه مناسب یک مسئله مهم در ورزش است چرا که اگر لباستان نامناسب باشد بر عملکرد شما تاثیر منفی می گذارد. لگ زنانه انواع متعدد دارد و شما باید تصمیم بگیرید برای دویدن در سرما، رفتن به باشگاه یا چه موقعیتی قرار است آن را بپوشید. ما در انتخاب لگ زنانه مناسب به ‌ما کمک می کنیم.

انتخاب لگ زنانه مناسب از نظر بلندی

هنگام انتخاب لگ زنانه مناسب یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید طول و بلندی آن است. به طور کلی سه مدل اصلی لگ در استایل وجود دارد:

  • قد کامل: این نوع ساق ها تا انتهای ساق پا هستند. ساق های تمام قد برای دویدن در آب و هوای سرد بسیار مناسب است.
  • طول متوسط : این نوع ساق معمولا درست بالای مچ پا و زیر ساق پا هستند.
  • طول کاپری: معمولا تا زیر زانو و وسط ساق هستند. قابلیت تنفس بیشتری نسبت به مدل های بلند دارند و البته نسبت به شلوارک پوشش بهتری دارند.

انتخاب لگ زنانه مناسب از نظر جنس

زمان انتخاب لگ زنانه باید به جنس پارچه آن دقت کنید.

  • پنبه: در انتخاب لگ زنانه اگر راحتی برای شما مهم باشد، می توانید ساق نخی را امتحان کنید. البته پنبه به مرور زمان و در صورت کشیده شدن شکل خود را از دست می دهد. این پارچه رطوبت را نیز به خوبی جذب نمی کند.
  • مواد مصنوعی: این مواد شامل نایلون، اسپندکس و پلی استر است. خاصیت این نوع پارچه این است که رطوبت را جذب می کند و شما را خشک نگه می دارد. البته به نرمی پنبه نیستند اما ظاهر بهتری دارند و شکل خود را حفظ می کنند.
  • لگ های ترکیبی: برخی از شلوارها ترکیبی از پنبه مصنوعی هستند که ترکیبی عالی است. زمان انتخاب لگ. زنانه مناسب، به آب و هوای منطقه خود نیز توجه کنید. مثلا پارچه های سنگین تر و ضخیم تر برای مناطق سرد مناسب هستند. پارچه های سبک نیز گزینه های مناسبی برای هوای مرطوب یا ورزش هایی مانند یوگای داغ هستند.

جزئیات در انتخاب لگ زنانه مناسب

لگها ویژگی هایی دارند که می توانند  ورزش و حرکات تمربنی شما را راحت تر کنند.

جزئیات در انتخاب لگ زنانه مناسب

جیب

فرض کنید که میخواهید بدوید اما نمی دانید کلید یا گوشی خود را کجا بگذارید. اینجاست که باید در انتخاب لگ زنانه مناسب مسئله جیب را در نظر بگیرید. جیب ها اکثرا در کنار ساق شلوار یا روی کمربند هستند. برای بعضی از جیب ها زیپ میگذارند که بسیار مناسب است و جنبه محافظتی بالایی دارد.

کمربند

برخی از مدل ها یک کمربند دارند. اکثر دوندگان این کمربند را دوست دارند چرا که ساق آن ها را نگه می دارد.

درزها

هنگام انتخاب لگ زنانه مناسب به درز آن توجه کنید. بعضی از تولید کنندگان از درز کانتور در طراحی استفاده می کنند. این طرح به فرم بدن کمک می کند.

همچنین بیشتر بخوانید: سگک لباس

اهمیت طرح در انتخاب لگ زنانه مناسب

ساق ها در طرح ها و رنگ های متنوع و متفاوتی وجود دارند که این امر در انتخاب لگ زنانه کمک بزرگی است. خانم ها با توجه به شخصیت، روحیه و علاقه و سلیقه خود می توانند طرح دلخواه را انتخاب کنند.

اهمیت سایز در انتخاب لگ زنانه مناسب

یکی از کارهای مهم در انتخاب لگ زنانه این است که حتما آن را امتحان کنید. برای تمرین و ورزش راحتی لباس بسیار اهمیت دارد و روی حرکات شما تاثیر می گذارد مخصوصا اگر سایز درست نباشد.

چند نکته کلیدی و مهم

اگر زمان امتحان کردن و انتخاب لگ زنانه مناسب، متوجه شدید که درز لباس در پوست شما فرو می رود و راحت نیستید، احتمال دارد که برای شما کوچک باشد. یا این که اگر مجبور هستید مرتب شلوار را بالا بکشید، نشانه این است که کمر بیش از حد بزرگ است.

هنگام انتخاب لگ زنانه با چند حرکت اسکات می توانید با خیال راحت خرید کنید. بلندی کمر و نکات دیگر را می توانید چک کنید. همچنین زانو های خود را خم کنید تا اطمینان حاصل کنید که حرکات شما را محدود نمی کند. اگر در ناحیه زانو تنگ باشد به زودی پاره می شود.

سخن آخر

با این مطالب مفید شما در انتحاب لگ زنانه مناسب با مشکل مواجه نمی شوید و می توانید با اطمینان خرید کنید و لحظه های شیرینی در ورزش و تمرین تجربه کنید. نکات کلیدی را به خاطر بسپارید و به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.