فرش

چطور یک انتخاب فرش مناسب برای هتل های خود داشته باشیم؟

انتخاب فرش مناسب برای هتل ها

هتل باید محیطی آرام، جذاب و دلپذیر برای مهمان ها و مسافران باشد. برای رسیدن به این هدف باید هتل را به خوبی تزئین کرد. از دیوار تا نورپردازی و فرش های زیبا ترجیحا با الیاف طبیعی. برای بهتر کردن فضای هتل راه های زیادی وجود دارد. انتخاب فرش برای هتل نکته بسیار مهمی‌است چرا که برای استقبال مهمانان است و تجربه خوبی برای آن ها به وجود می‌آورد. فراتر از این نکات فرش اثرات دیگری دارد از جمله راحتی، ایمنی و کاهش صدا که بسیار حائز اهمیت هستند. انتخاب فرش مناسب برای هتل ها ،در این مقاله  توسط دوک سپید بررسی شده است.

انواع فرش برای استفاده در هتل ها عبارتند از:

انتخاب مدل های مختلف فرش مناسب برای هتل جهت مجلل ت رشدن و زیبا تر شدن فضای داخل هتل بسیارحائز اهمیت است،پس شناخت انواع فرش اهمیت ویژه ای می یابد.

فرش نایلونی تجاری

این نوع فرش بافت نرم و  لطیف با  ماندگاری بالا دارد و یکی از پرمصرف ترین فرش ها است. نایلون برای مکان های پرتردد عالی است. یکی از تقاط مثبت فرش نایلونی تنوع رنگ و مدل است. می‌توانید برای هر رنگ و طرحی برنامه بریزید. در ضمن از امتیازات دیگرش مقاومت در برابر لکه است. به راحتی تمیز می‌شود.

فرش های تجاری منطقه سیسال

این نوع فرش بسیار با دوام و متنوع است. رنگ طبیعی گ کرم مایل به سفید آن با هر رنگی ست می‌شود و به همین دلیل مطابق با رنگ هتل می‌باشد.

 فرش های پشمی‌تجاری

این فرش کاملا طبیعی و فوق العاده صاف و نرم است. به دلیل بافت نرم در اناق هتل ها خیلی کاربرد دارد. از این رو در انتخاب فرش مناسب برای هتل ها می‌توان از این گزینه استفاده کرد.

فرش فضای باز

انتخاب فرش برای هتل به این معنی نیست که فقط فضای داخل را در بر بگیرد. بلکه فضاهای بیرون از جمله ورودی هتل یا بالکن بسیار حائز اهمیت هستند. فرش های پلی پروپیلن بهترین گزینه به حساب می‌آیند. در واقع این نوع فرش برای مقاومت در برابر عناصر بیرونی ساخته شده اند. حنی برای فضای حمام نیز مناسب هستند.

چگونه با انتخاب  فرش مناسب برای هتل آن را جذاب کنیم؟

انتخاب فرش مناسب برای هتل ها اهمیت زیادی دارد. خدمات ارائه ‌شده در هتل و دلپذیر بودن آن باعث می‌شود که جذابیت و ارزش خاصی به هتل داده شود. صرفا نباید به این توجه کرد که فرش باید چشم نواز باشد بلکه نکات دیگری هم باید مدنظر داشت. فرش استاندارد یا سفارشی برای هتل باید سطح بالایی داشته باشد. این نوع فرش گران تر هستند.

فرش مناسب برای هتل ها

فرش سفارشی به شما کمک می‌کند که هتل و اتاق ها منحصر به فرد شوند و در تالار ورودی بدرخشد و تاریخچه هتل باشد. فرش باید کف را کاملا آراسته کند. همان گونه که گفته  شد موادی مثل نایلون، پشم و  سیسال بسیار مناسب هستند و برای مدت طولانی بدون سایش و خرابی می‌مانند.

با دغدغه ی لکه های روی فرش ها چه کنیم؟

یکی از اصلی ترین نکات در هتل، ارائه محیط تمیز است. اما فرش های بزرگ لابی و مکان های دیگر را نمی‌توان هر ساعت و هر روز تمیز کرد. از طرفی به دلیل رفت و آمد زیاد امکان دارد فرش کهنه و کثیف جلوه کند. برای جلوگیری از این مسئله باید لکه ها را پنهان کرد.

مهمان نوازی با انتخاب فرش مناسب برای هتل

در صنعت مهمان نوازی و هتل داری باید خدمات عالی ارائه شود و تجربه درجه یک ایجاد کرد. باید محیطی بی عیب و نقص و منحصر به فرد برای مهمان ها عرضه شود. یعنی از لحظه ای که مهمان ها وارد هتل می‌شوند باید یک محیط شگفت انگیز ببینند و تحت تاثیر قرار بگیرند. گزینه های دیگری برای کف وجود دارد از جمله چوب سخت، بتن صیقلی یا کاشی که جایگاه خود را دارند اما نمی‌توانند با زیبایی فرش مقابله کنند.

مزایای فرش در مقابل کفپوش ها

فرش ها تنوع طراحی و رنگ بسیاری دارند. می‌توان طیف گسترده و زیبایی از رنگ ها و بافت های مختلف ارائه داد. ماندگاری بالایی دارند و حدودا از ۱۰ تا ۳۰ سال دوام دارند. انتخاب فرش مناسب برای هتل ها می‌تواند اثر بسیاری در موفقیت داشته باشد.

با فرش می‌توان سر و صدا را کاهش داد. باید با وجود تعداد زیاد افراد در هتل، محیط آرام و صمیمی‌به وجود آورد. فرش ها به جای اینکه مثل سطوح سخت انعکاس صدا داشته باشند، آن را جذب می‌کنند و محیطی آرام به شما می‌دهند.  فرش ها دما را نیز کنترل می‌کنند و گرما را از پا خارج نمی‌کنند. احتمال زمین خوردن و آسیب دیدن نیز کمتر می‌شود. مواد مصرف شده در پشت فرش خیلی مهم هستند و باید تاثیرات زیست محیطی  در نظر گرفته شود. بعضی از تولید کنندگان برای پشت فرش از قیر یا پی وی سی استفاده می‌کنند که برای محیط زیست مضر هستند.

فرش های بافته شده

این فرش ها بر روی ماشین بافندگی تولید می‌شوند. دوام زیادی دارند و از مواد طبیعی درست می‌شوند. انتخاب فرش برای هتل می‌تواند با گزینه فرش بافته شده بسیار راحت و قابل اعتماد باشد. در مورد پروژه های سطح بالا در هتل های پنج ستاره و رستوران های درجه یک، باید انتخاب دقیق داشت و به جزئیات توجه کرد.

پیشنهاد ما این است که رنگی با دامنه متوسط انتخاب کنید. این نوع رنگ ها لکه ها را بهتر می‌پوشانند. هم روشن و هم تیره هستند. فرش ها برای جذب صدا و کاهش سطح آلودگی صوتی عالی هستند.

سخن آخر

در این مقاله دوک سپید ما به روش های انتخاب فرش مناسب برای هتل ها پرداختیم.اگر تصمیم به خرید فرش دارید با مراجعه به این صفحات  خرید فرش ماشینی یا خرید فرش دستباف  از تنوع محصولات ما لذت برده و با خیالی آسوده فرش مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.