فرش

فرش ماشینی فانتزی

با توجه به این که امروزه اکثر خانه ها به شیوه فانتزی و مدرن دکوراسیون می شوند، تمایل خانواده ها به خرید فرش ماشینی فانتزی افزایش یافته است. در این مقاله سعی داریم مطالبی را مورد بررسی قرار دهیم. با مطالعه این مطالب می توانید به راحتی تصمیم بگیرید. همچنین بازدید از سایت دوک سپید نیز توصیه می شود. در ادامه می توانید مطالب ما را مطالعه نمایید.

تفاوت فرش ماشینی فانتزی و سنتی

در فرش های سنتی ایرانی از طرح های خاص و بی نظیری استفاده می شود که شهرت جهانی دارند و در واقع شناسنامه ای به نام ایران را با خود حمل می کنند. اما امروزه طرح های فانتزی نیز طرفداران زیادی دارد. خریداران با توجه به دکوراسیون مدرن منزل خود به دنبال طرح های فانتزی فرش هستند.‌ طرح بیشتر این فرش ها مدرن هستند و از طرح های غربی برداشت شده است. البته این نکته را یادآور شویم که هنوز طرفداران فرش های سنتی زیاد هستند و این رقابت همچنان ادامه دارد.

انواع فرش ماشینی فانتزی

در مورد فرش ماشینی فانتزی باید گفت که این روزها به دنبال رقابت زیادی با فرش های سنتی قرار دارد. این نوع فرش انواع مختلف دارد. فرش های پرز بلند و شگی از انواع فرش فانتزی هستند. در ادامه درباره این فرش ها مطالبی ارائه می شود‌.

فرش پرز بلند

فرش پرز بلند با پرزدار یک نوع فرش ماشینی فانتزی است که طرفداران زیادی دارد. این نوع فرش امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. در این نوع فرش ماشینی فانتزی از الیاف پروپیلن، اکریلیک، پلی. استر و‌ پشم استفاده می شود‌. پرز ها در واقع نخ های تکه تکه شده هستند. ارتفاع پرز در فرش های پرز دار سه برابر فرش های دیگر است‌. تراکم این فرش ها بسیار کم است ‌و به همین دلیل برعکس افکار عمومی وزن چندانی ندارد. این فرش برای افراد مستاجر گزینه مناسبی می باشد‌. این نوع فرش در اشکال و حالت های متنوع وجود دارد. راحتی زیادی به افراد خانه منتقل می کند و راه رفتن روی آن حس خوبی به شخص می دهد. برای اتاق کودک نیز گزینه خیلی خوبی است ‌و محبوبیت زیادی دارد.

فرش پرز بلند

نحوه نگهداری از فرش ماشینی فانتزی پرز بلند

تا این جای کار از نکات مثبت فرش ماشینی فانتزی پرز بلند صحبت شد. اما مطمئنا نکات منفی نیز دارد. این فرش به دلیل بلندی پرزها سریعتر از فرش های دیگر کثیف می شوند. در واقع آلودگی و کثیفی در آن ها نفوذ می‌کند.‌ مقاومت آن ها نیز به نسبت فرش های ماشینی دیگر کمتر است و نیاز به مراقبت دارد. بهتر است که فرش ماشینی فانتزی پرزبلند در مکان های پرتردد استفاده نشوند. یعنی بیشتر کاربرد فانتزی دارد.

فرش ماشینی فانتزی شگی

فرش های ماشینی فانتزی شگی که به آن فرش پشمالو نیز گفته می شود، نیز طرفداران زیادی دارد. مخصوصا کسانی که به دنبال راحتی هستند این نوع فرش را خریداری می‌کنند. این فرش جلوه لوکسی به منزل می دهد و همچنین آرامش و راحتی نیز برای افراد خانواده به ارمغان می آورد. جذابیت خاصی به فضای زندگی شما می دهد و با محیط هماهنگ‌ می شود. همچنین گرمای خوبی به فضای منزل می دهد. با فرش ماشینی فانتزی شگی می توانید در منزل خود یک محیط خاص و راحت تدارک ببینید و به تماشای تلویزیون بنشینید.

در فصل زمستان باعث گرمی محیط و پاهای شما می شود و شما برای ماندن در کنار هم دلگرم تر می شوید. به دلیل پشمالو بودن صداها را کمتر می کند. دوام خوبی دارند و اما سعی کنید پایه های مبل را روی آن قرار ندهید. به دلیل بلند بودن پرز و پشمالو بودن خاک در آن نفوذ می‌کند، پس باید برای تمیز کردن آن مرتب وقت بگذارید و مراقب آن باشید‌. جاروبرقی گزینه مناسبی برای تمیز نگه داشتن آن است. اسپری آب نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد. البته مواد شوینده نرم نیز می تواند در این زمینه به یاری شما بیاید. بخارشو نیز کثیفی های درون پرزها را از بین می‌برد. سپس آن را خشک نمایید. اما توصیه کا این است که زیاد در معرض نور خورشید قرار ندهید.

 

سخن پایانی

در این مقاله درباره فرش ماشینی فانتزی صحبت هایی ارائه شد. این فرش ها امروزه جلوه دهنده ساختمان های مدرن هستند. دکوراسیون مدرن و فانتزی مطمئنا با یک فرش فانتزی کامل می شود. هرچند که هنوز علاقه به فرش دستباف نیز وجود دارد. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت دوک سپید سر بزنید و از مطالب آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.