آموزشگاه خیاطی و بافندگی

راهنمای خرید چرخ خیاطی مناسب | چگونه چرخ خیاطی مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید چرخ خیاطی مناسب

استفاده از چرخ خیاطی در ایران به سفرهای مظفر الدین شاه قاجار به فرنگ باز می گردد. وی اولین چرخ خیاطی را برای دوخت لباس درباریان به ایران آورد. ولی مردم در آن زمان بر این باور بودند که چرخ های خیاطی پارچه را می جوند. به مرور زمان چرخ های خیاطی پیشرفت کردند. با کارایی ها و مدل های بیشتری وارد بازار شدند. امروزه شاهد انواع چرخ های خیاطی صنعتی و خانگی  در خانه ها وجامعه هستیم. با این مقدمه در مقاله پیش رو پیرامون چرخ های خیاطی و خرید آن ها توضیح خواهیم داد. ما در ادامه راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب را برای شما ارائه می دهیم.

انواع چرخ های خیاطی

چرخ های خیاطی در کل به دو نوع خانگی و صنعتی خلاصه می شوند. در ادامه این بخش در مورد هر یک توضیحاتی خواهیم داد. راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب در ادامه به شما نکات بسیاری را ارائه خواهد داد.

چرخ های صنعتی

این گروه از چرخ های خیاطی در دو گروه تولید می شوند که بیشترین تولید را چرخ های صنعتی کارگاهی دارند. این چرخ ها بیشتر در کارگاه های تولیدی و مغازه های خیاطی استفاده می شود. این چرخ های کارگاهی نیز انواع مختلفی دارند که عبارتند از: چرخ های خیاطی معمولی، چرخ های خیاطی ضخیم دوز که در کارگاه های تودوزی خودرو ها استفاده می شود و نوع دیگر چرخ های صنعتی زیگزاگ دوز هستند و برای کارهای گلدوزی استفاده می شوند.

انواع دیگر چرخ های صنعتی در راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب

مدل های دیگر چرخ های صنعتی آن هایی هستند که در کارخانه های تولیدی بزرگ به کار گرفته می شوند. از دیگر انواع چرخ های خیاطی نوع خانگی آن هستند که مدل های زیادی دارند. از نوع ساده آن که به چرخ های خیاطی سیاه معروفند و این به خاطر رنگ سیاه آن است. مدل دیگر چرخ های خیاطی نیمه اتوماتیک هستند که دارای انواع دوخت هستند. این چرخ های خیاطی نیمه اتوماتیک جدید ترین نوع چرخ های خیاطی خانگی هستند که دارای قالب های فلزی یا پلاستیکی هستند. این مدل چرخ ها برای کارهای زیاد و ضخیم دوزی مناسب نیستند.

نکات مهم در راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب

در موقع خرید چرخ های خیاطی اولین نکته مهم این است که بدانید چرخ را برای چه نوع مصرفی می خواهید. اگر برای خیاطی های معمولی و در حد خانگی است، می توانید از چرخ های خیاطی معمولی استفاده کنید. اگر در دوخت های خانگی احتیاج به دوخت های زیگزاگ دارید البته در سطح کارهای جزئی می توانید از نوع نیمه اتوماتیک آن استفاده کنید.

خرید چرخ خیاطی مناسب

در موقع خرید چرخ های خیاطی سعی کنید هزینه بیشتری کنید. ولی از نوع با کیفیت و برند با کیفیت آن بخرید. اگر قصد خرید چرخ خیاطی خانگی نیمه اتوماتیک را دارید، باز هم از نوع برند با کیفیت خرید کنید. سعی کنید از نوعی خرید کنید که قالب های طرح دوخت آن از نوع فلزی باشد. چرا که قالب های پلاستیکی بعد از مدتی استفاده دچار سائیدگی می شوند. در میان چرخ های نیمه اتوماتیک برند ژانومه معروف ترین و با کیفیت ترین نوع آن  است. برند داخلی فاف نیز با کیفیت ترین برند داخلی می باشد.

خرید چرخ های خیاطی کارگاهی

در صورتی که قصد کار با چرخ خیاطی را دارید سعی کنید از چرخ های خیاطی کارگاهی استفاده کنید. برای خرید چرخ های خیاطی کارگاهی نیز اصل را بر برند  بودن پایه گذاری کنید. سعی کنید از افراد با تجربه در این امر استفاده کنید. بعضی مواقع یک چرخ برند کار کرده می تواند کارایی بهتری نسبت به چرخ نو اما بی نام و نشان داشته باشد.

خرید چرخ خیاطی عمده

در نهایت بررسی راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب، می خواهیم در ارتباط با خرید چرخ خیاطی عمده صحبت کنیم. چرخ خیاطی عمده نیز مدل های مختلفی دارد و لازم است تا به درستی انتخاب شود. نکته آخر اینکه اگر برای استفاده خانگی چرخ خیاطی را خریداری می کنید حتما از فروشگاه های معتبر و با سابقه خرید کنید. سعی کنید چرخی را خرید کنید که دارای کیفیت و ضمانت باشد. حتما به دفترچه راهنمای آن و دستوراتی که داده شده دقت کنید. سعی کنید قبل از خرید چرخ تحقیقاتی از افراد با تجربه در مورد برند چرخ انجام دهید. برای خرید چرخ خیاطی عمده می توانید از طریق وب سایت دوک سپید اقدام کنید. البته قبل از آن این راهنمای  خرید چرخ خیاطی مناسب را به دقت مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.