مد و زیبایی

راهنمای انتخاب سایز لباس | ۸ نکته اساسی برای سایزگیری

راهنمای انتخاب سایز لباس

در این روزهای مدرن که درواقع در دهکده جهانی زندگی می کنیم، یکی از لذت های مطلق ما، خرید اینترنتی و آنلاین است. اما یکی از مشکلاتی که سر راه ما قرار می گیرد، انتخاب سایز لباس است. ما در واقع لباس مورد نظر را به تن مانکن می بینیم و از ظاهر آن لذت می بریم، اما امکان دارد با تن ما متناسب نباشد. به همین دلیل نکته ها و ترفندهایی را در این مقاله دوک سپید به شما ارائه می دهیم که برای انتخاب سایز  لباس به شما کمک کند.

نکات مهم در انتخاب سایز لباس

راهنمای انتخاب سایز لباس را به شرح زیر برای داشتن استایل مناسب در نظر بگیرید:

سایز گیری جهت دوخت لباس

اولین اقدام در انتخاب سایز لباس این است که اندازه خودتان را بگیرید. بهترین و مناسب ترین اندازه گیری شامل سینه، کمر و باسن است. برای اندازه گیری بهتر از مترهای نواری نرم استفاده کنید زیرا انعطاف خیلی خوبی دارد و اندازه‌گیری شما دقیق تر انجام می شود و در انتخاب سایز لباس به شما کمک می کند. زمان اندازه گیری به لباسی که پوشیده اید دقت کنید و همچنین لباسی که قرار است بخرید را در نظر بگیرید. به این ترتیب شما اندازه گیری بهتری دارید.

تناسب مدل را در نظر بگیرید

شما لباس مورد نظر خود را در فروشگاه ها به تن مانکن می بینید. این نکته را در نظر داشته باشید که ما مدل نیستیم و تیپ بدن ما با مانکن و مدل تفاوت دارد. این مسئله نباید شما را فریب دهد. یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد انجام می دهند این است که فکر می کنند چیزی که به تن مانکن زیبا است باید به تن آن ها نیز به همان فرم باشد.

در صورتی که این تفکر کاملا اشتباه است. اگر جزئیات اندازه گیری را به دقت انجام دهید، انتخاب سایز لباس برای شما راحت تر می شود و در نتیجه لباس برای تیپ شما عالی به نظر می رسد. بسیاری از سایت های فروش آنلاین، اندازه دقیق لباس و سایزهای مختلف را به اشتراک می گذارند و به شما کمک می کنند که در انتخاب سایز لباس موفق شوید و خرید شیرینی داشته باشید.

استفاده از جدول سایز لباس

استفاده از جدول راهنمایی اندازه گیری در انتخاب سایز مناسب . در این جدول تمام اندازه های لباس و همچنین اندازه گیری های سایز های مختلف نوشته شده است.

نظرات نوشته شده توسط بقیه خریداران و کاربران را بررسی کنید

برای این که در انتخاب سایز لباس با مشکل مواجه نشوید، نظراتی که بقیه نوشته اند رت مطالعه کنید. این ارزیابی ها بسیار مفید هستند و درک بهتری از تناسب به شما می دهد. اگر در سایت اجازه آپلود عکس داده اند، می توانید از این امتیاز استفاده کنید. تصاویر مشتری ها مخصوصا افرادی که شکل بدنی شبیه شما دارند را بررسی کنید. این به شما کمک می کند که حدس بزنید لباس بر روی تن شما چگونه است. در واقع مثل این است که شخصی آن لباس را برای شما امتحان کرده و در انتخاب سایز لباس به شما کمک می کند.

نظرات نوشته شده توسط بقیه خریداران و کاربران را بررسی کنید

نظرات کاربران در خریدهای اینترنتی

نظرات و رتبه بندی ها را حتما نگاه کنید. درست است که دیدن همه نظرات شاید خسته کننده باشد، اما مفید است. بد و خوب بودن جنس را می توانید  از روی رتبه بندی حدس بزنید. در واقع در این نظرات می توانید مزایا و معایب آن لباس را متوجه شوید.

جنس پارچه لباس

زمان انتخاب سایز لباس حتما به نوع و جنس پارچه دقت کنید. جنس پارچه بسیار مهم است. مثلا اگر لباس از جنس جین باشد، باید توجه کنید که جین پارچه ای محکم است. بعضی از جین ها الاستین دارند و کش می آیند.

انتخاب اندازه درست لباس در خرید اینترنتی

اگر لباس شما بزرگتر باشد راحت تر می توان آن را تغییر داد در صورتی که اگر کوچک تر باشد راه حلی ندارد. پس اگر اطمینان ندارید، سعی کوید اندازه ها را افزایش دهید. خودتان و یا خیاط می تواند لباس سایز بزرگتر را تغییر دهید.

همچنین بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب سگک

برند مناسب و قابل اعتماد لباس

اگر برای انتخاب سایز لباس با مشکل مواجه می شوید، سعی کنید از فروشگاهی خرید کنید که به او اعتماد دارید و قبلا سایزهای آن را دیده اید. به این صورت راحت تر خرید می کنید.

برنامه تعویضی فروشگاه را بدانید. همیشه قبل از ثبت سفارش، بررسی کنید که فروشگاه مورد نظر برنامه بازگشت لباس دارد یا نه. بازگشت رایگان یک امتیاز عالی است. این نکته را حتما مد نظر داشته باشید.

سخن پایانی

نکات بررسی و ارائه شده در این مقاله دوک سپید را به دقت مطالعه بفرمایید. این روزها که خرید و فروش آنلاین به واسطه کرونا، طرفداران بیشتری پیدا کرده، باید تمام زوایا را مورد بررسی قرار دهید. خرید آنلاین در صورتی شیرین است که بخاطر اندازه نبودن، لباس برگشت نخورد. پس لازم است که توصیه های ما را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.