پارچه

اتوکشی پارچه چرم چگونه است؟ | از بین بردن چین و چروک چرم

اتوکشی پارچه چرم چگونه است؟

پوشاک تهیه شده از چرم برای تمیز کردن و اتو کشی شیوه خاص خود را دارد. به نوعی می توان این کار را امری تخصصی نامید. حتما بایستی توسط خشک شویی ها و اتوکشی ها انجام گردد. اما در صورتی که قصد دارید خودتان این کار را انجام دهید یا اتوکشی و خشکشویی متخصص در این امر در نزدیکی شما وجود ندارد بهتراست از راه هایی که به شما می گوئیم اقدام به این کار کنید.  در این مقاله دوک سپید ما در ارتباط با اتوکشی پارچه چرم صحبت می کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با پارچه ها و انواع روش های ست کردن لباس و استایل رترو می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

تمیز کردن پارچه چرم

چرم یکی ازمحبوب ترین متریال های پارچه و لباس در دنیا می باشد. برندهای معروف زیادی در حال حاضر تنها به تولید محصولات چرمی مشغول هستند. از کیف و کفش گرفته تا کت، کاپشن و شلوار. اما قبل از شستشو و اتو کشی پارچه چرم بهتر است برای تمیز کردن آن موارد زیر را در نظر بگیرید:

لکه های روی چرم را پاک کنید. به خاطر این که پوشاک چرمی در زمستان پوشیده می شود احتمال این که قطرات باران روی آن بماند زیاد است. این قطرات حاوی نمک و گاهی اسیدی هستند. یادتان باشد حتما بعد از آمدن به خانه قطرات باران را پاک و لباس را کاملا خشک نمایید.

تمیز کردن پارچه چرم با اسفنج

برای شستن پوشاک چرمی به هیچ وجه آن را داخل آب قرار ندهید. در عوض با استفاده از یک اسفنج نرم کمی مخلوط آب و صابون که کف کرده آغشته کنید و کار تمیز کردن چرم را انجام دهید. اگر اسفنج ندارید این کار را با یک تکه پارچه نخی و تمیز انجام دهید.

  • از اسپری مخصوص استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن چرم یکی دیگر از راه های پیش رو استفاده از اسپری چرم می باشد.

راه های از بین بردن چین و چروک پوشاک چرمی

شما می توانید بسته به نوع پوشاک چرمی به صورت های مختلف کار اتوکشی را انجام دهید که عبارتند از:

راه های از بین بردن چین و چروک پوشاک چرمی

اتو بخار

می توانید از اتوی ایستاده یا دستی استفاده کنید. اما سعی کنید چیزی (پوشاک چرم) را پیدا کنید که با دوام باشد و مورد اعتماد بسیاری از افراد باشد. اتوی بخار محصولی همه کاره برای از بین بردن چین چروک پوشاک چرمی، کفش، کیف و حتی مبلمان می باشد. نحوه کار بدین صورت است که برای اتوکشی پارچه چرم، اتوی بخار را روشن کرده و روی متوسط تا پایین تنظیم کنید. قبل از پاشیدن به روی چروک ها بخار هوا را امتحان کنید. بخار کم گرم به سرعت روی سطح پوست پوست متراکم شده و باعث آسیب می شود.

لباس های چرمی را آویزان کنید.

لباس های چرمی  را باید آویزان کنید. بخار داغ باعث شل شدن پوست و وزن و باعث چین و چروک پوست می شود. از قلاب با پایه آهنی استفاده کنید.

برای اتوکشی پارچه چرم بخار‌ را روی آن اسپری کنید.

با استفاده از اتوی بخار یک لایه بخار روی قسمت چروکیده چرم اسپری کنید. در صورت امکان بخار را بر داخل و خارج لباس چرمی بپاشید. فقط یادتان باشد فاصله اتوبخار تا چرم باید حداقل 10 سانت متر باشد. اگر چروک روی چرم با اتوی بخار از بین نرفت پوشاک چرمی را با دست بکشید تا کشیده شده و صاف شود.

استفاده از بخار حمام

شیر آب گرم را روشن کنید تا محیط حمام بخارآلود شود. بعداز جمع شدن بخار مورد چرمی را که می خواهید روی قلاب قرار داده و در فضای حمام البته به دور از دوش حمام آویزان کنید. چرا که پوشاک چرمی نباید زیاد با آب در تماس باشد. ضمن اینکه تا خنک نشدن حمام مورد چرمی را از حمام بیرون نبرید.

صاف نمودن مورد چرمی

پس از خنک شدن آن را روی سطح صاف پهن کنید و با دست تان انرا کشش دهید. این مورد یکی از گزینه های مهم اتوکشی پارچه چرم است.

همچنین بیشتر بخوانید:خرید فرش ماشینی ایرانی

سخن آخر

اگر قصد خرید پوشاک و یا تولیدات چرمی را دارید در اولین مرحله سعی کنید که از محل های معتبر خرید کنید. از خرید پوشاک و دیگر تولیدات چرمی دست دوم و یا استوک جدا اجتناب کنید. در نهایت اگر تمایل دارید که یک پوشاک چرمی داشته باشید سعی کنید از نوع چرم باکیفیت استفاده کنید. اتوکشی پارچه چرم که در این مقاله دوک سپید بررسی شد را نیز به خاطر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.