پوشاک

لکه لاک ناخن را چگونه از روی لباس لوازم خانه پاک کنیم؟

لکه لاک ناخن را چگونه و با چه موادی از روی لباس پاک کنیم؟

بعضی مواقع زیبایی تاوان به دنبال دارد. تصور کنید برای مراسم خاصی آماده شده اید و در آخر لاک  زیبای خود را نیز به ناخن هایتان زده و تقریبا آماده هستید. اما با صحنه بدی مواجه می شوید. لکه لاک ناخن را بر روی لباستان می بینید و اینجاست که باید به دنبال راه چاره باشید. در ادامه با دوک سپید همراه شوید.

لاک ناخن چیست؟

لاک یکی از مواد آرایشی است که در رنگ های مختلف و متنوع وجود دارد. لاک از مواد شیمیایی مختلفی تشکیل شده به همین دلیل زمانی که خشک می شود در الیاف پارچه لباس سفت شده و جدا کردن آن مشکل می شود. حتما فکر می کنید که بعد از دیدن لکه لاک ناخن باید لباس خود را بیرون بیاورید و راه چاره ای وجود ندارد یا این که برای پاک کردن آن مجبورید از حلال های سنگین استفاده کنید. با اطلاعات ما می توانید مشکل را حل کنید.

روش صحیح از بین بردن لکه لاک ناخن چگونه است؟

قبل از هر اقدامی، اجازه دهید لاک کاملا خشک شود. از پاک کننده هایی که بر پایه استون هستند استفاده کنید. یک پارچه را با پاک کننده ناخن بر پایه استون خیس کنید. قبل از این که پارچه را به لباس بمالید، در گوشه ای از لباس که قابل دید نباشد امتحان کنید و مطمئن شوید که آسیبی به لباس شما نمی زند. سپس با پارچه آغشته به پاک کننده بر روی لکه لاک ناخن بکشید تا جایی که لکه از بین برود. زیاد مالش ندهید.

می توانید لباس را در لباسشویی بشویید و پس از پایان شستشو، بلافاصله لباس ها را بیرون بیاورید. به این صورت بهترین نتیجه را می گیرید. اگر بعد از شستشو باز لکه ای مشاهده کردید، مراحل قبلی پارچه آغشته به پاک کننده لاک بر پایه استون را تکرار کنید. اگر لکه به طور کامل از بین نرود، پس از خشک شدن لباس، لکه باقی می ماند. نکته این جاست که خشک کردن لباس باعث ثابت ماندن لکه می شود.

برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی لباس چه لوازمی نیاز دارید؟

وقتی با این صحنه مواجه شدید و تصمیم گرفتید که برای پاک کردن لکه لاک ناخن اقدام کنید، ابتدا یک سری لوازم را تهیه کنید. پاک کننده لاک ناخن، الکل، آب اکسیژنه، مایع ظرفشویی، جوش شیرین، پارچه میکروفیبر و دستکش لوازمی هستند که امکان دارد مورد نیاز شما باشند.

نکات مهم درباره پاک کردن لکه لاک ناخن

‌‌حتما شنیده اید که زیبایی و زیبا شدن دردسر هم دارد و باید آن ها را پذیرفت. اگر با لکه لاک ناخن مواجه شدید و مجبورید که آن را پاک کنید، به نکات مهمی که برای شما ارائه می دهیم توجه کنید.

اگر لکه زیاد باشد و موفق به پاک کردن آن نشدید، دست به کار شوید. جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و آن را روی لکخ بماليد. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آن زمان بدهید. سپس آن را با استفاده از یک پارچه میکروفایبر تمیز و مرطوب، پاک کنید.

لکه لاک ناخن

  1. قدم اول برای از بین بردن لکه لاک ناخن آرام بودن است. حتی اگر یک لکه از لاک نارنجی یا قرمز روی لباس روی فرش مورد نظرتان دیدید خودتان را نگران نکنید. استرس کمکی به شما نمی کند. باعث پاک شدن لکه نمی شود. پس آرام باشید و با توجه به نکات مهم ما برای پاک کردن لکه اقدام کنید. اگر نتوانستید لکه را از روی فرش خود پاک کنید و قصد خریدفرش دستباف را داشته باشید می توانید تنوع  محصولات را در سایت  دوک سپید مشاده کرده و لذت ببرید.و همچین د رصورت قصد خرید موکت نیز می توانید از تنوع انواع موکت بهره مند شوید.
  2. در قدم دوم برای پاک کردن لکه لاک ناخن توصیه می کنیم که ملایم رفتار کنید. منظورمان این است که به جای مالش دادن تند به آرامی انجام دهید. اگر مالش لکه بسیار تند صورت گیرد، لکه به صورت عمیق در پارچه فرو می رود و پاک کردن آن بسیار سخت می شود.

 

اقدام مهم برای خشک شدن سریع تر

اگر لاک هنوز مرطوب است، می توانید از یک کیسه یخ برای خنک و خشک کردن آن ناحیه استفاده کنید. لکه با یخ زدن خشک می شود و قبل از این که لکه پخش شود، ثابت می ماند.اقدام مهم بعدی قبل از پاک کردن لکه لاک ناخن، این است که صبر کنید لاک خشک شود. اگر زمانی که لاک مرطوب است اقدام کنید، لاک پخش و لکه بزرگتر می شود.

چگونگی پاک کردن لکه لاک ناخن

ابتدا از خشک شدن لاک مطمئن شوید. پاک کننده ها را در یک ناحیه پنهان، امتحان کنید. سپس یک پارچه میکروفایبر را با مواد آغشته کنید. به آرامی روی لاک بمالید و تا زمانی که لکه از بین برود ادامه دهید. اگر لکه بزرگی از لاک روی لباس است، با موچین قسمت های خشک شده لاک را از روی الیاف پارچه بیرون بکشید. سپس با پارچه آغشته به پاک کننده روی محل بمالید تا جذب لاک ناخن شود. بعد از این اقدام می توانید از صابون ظرفشویی در آب ولرم استفادع کنید تا به صورت کامل از شر این لکه خلاص شوید.

 

پاک کردن لکه لاک ناخن از روی چرم یا جیر

برای این معضل هم راه حل وجود دارد. ناامید نشوید. کمی الکل روی پارچه میکروفیبر بریزید و روی لکه بمالید تا زمانی که لکه پاک شود و چرم بدون لکه باشد. اگر لباس شما از پشم یا ابریشم باشد، کارتان بسیار سخت می شود و اصلا سعی نکنید که خودتان برای پاک کردن لکه لاک ناخن اقدام کنید.

در این مقاله دوک سپید روش های متعدد را برای شما بیان کردیم اما این نکته را هم یادآور شویم که هیچ کدام از این روش ها برای پارچه ها ایمن نیستند. بهتر است که لباس لکه شده را به خشکشویی ببرید و آن را به متخصص تحویل دهید که اقدام لازم را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.