پوشاک

چگونه می توانیم کفش مناسبی برای خود انتخاب کنیم؟

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

احتمالا انتخاب کفش از زمانی که انسان های باستانی برای فرار از گرما و در امان ماندن از نیش حشرات آموختند که از برگ درختان پاپوشی برای خود درست کنند به مرور زمان دریافتند که به جای استفاده از برگ درختان که خیلی زود از بین می رفت از پوست حیوانات شکار شده برای خود پاپوش و حتی لباس تهیه کنند.  با این مقدمه جزئی در مقاله پیش رو به کفش و نکات مهم در انتخاب کفش مناسب و خوب می پردازیم.

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

 

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

همانگونه که گفتیم بعد از استفاده از پوست حیوانات به عنوان کفش به مرور زمان و با تجربه آموختند که برای دوام بیشتر و عمر مفید کفش ها از چوب درختان به عنوان کفی در کفش استفاده کنند. اجزای یک کفش شدند تکه ای چوب به عنوان کفی کفش و تکه ای چرم به عنوان رویه کفش.

در طول دوران طولانی و با تجربه هایی که اندوخته شد انسان ها آموختند که این کفش ها را از حالت تک مدلی خارج و در آن تغییراتی انجام دهند. همین امر باعث گردید که به مرور زمان ساخت کفش به حرفه ای رسمی تبدیل شده و شغلی به نام کفاشی یا پینه دوزی بوجود آمد. تولید کفش در جامعه رونق گرفت تا به امروز رسید.

نکات مهم در انتخاب کفش مناسب اهمیت زیادی دارد. امروزه تولید کفش یکی از شغل های درامد زا ولی حساس می باشد. حساس از این نظر که پای انسان به عنوان قلب دوم شناخته می شود. مراقبت از آن یکی از ضروریات است. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است کف پاهای انسان ارتباط مستقیمی با اعضای بدن دارد. به همین خاطر بهتر است کفش و خصوصا کفی آن به گونه ای باشد که کمترین فشار را به پا وارد کند.

ساختار کفش

کفش ها از اجزای مختلف تشکیل می شوند که هر یک باید دارای خصوصیات خاص خود باشد. کفش ها اگر با لباس ست شوند جذابیت بیشتری خواهند داشت کفش های مجلسی بهتر است با لباس های شیک مجلسی و جواهر دوزی شده ست شوند.درصورت نیاز به خرید اینترنتی لوازم جواهر دوزی  کلیک نمایید.اجزاء تشکیل دهنده کفش به صورت عمومی و تعریف شده عبارتند از:

 زیره کفش یکی از نکات مهم در انتخاب کفش مناسب

زیره کفش عبارت است از قطعه زیرین کفش که سطح بیرونی آن با زمین در تماس است. زیره کفش دارای جنس های گوناگونی می باشد که در ساخت آن از مواد اولیه متفاوتی استفاده می شود. برای کفش های راحتی که استفاده روز مره دارند، معمولا زیره پی یو مناسب ترین می باشد. این زیره خیلی نرم و انعطاف پذیر می باشد و به همین خاطر از نمونه هایی است که استفاده زیادی دارد. برای کفش های مجلسی بهترین نوع زیره از جنس پی وی سی می باشد. این زیره کمی حالت سفتی و خشکی دارد و برای استفاده مداوم و طولانی مدت مناسب نمی باشد. استفاده از زیره های متفاوت بستگی به جنس کفش دارد. زیره کفش یکی از نکات مهم در انتخاب کفش مناسب می باشد.

 رویه کفش

رویه کفش به قسمتی از کفش گفته می شود که پا در آن جا می گیرد. رویه کفش از جنس های مختلفی تولید می شود. رویه کفش از جنس کتان، رویه کفش از جنس چرم مصنوعی و رویه چرم طبیعی. رویه های پلاستیک هم تولید می شوند که بیشتر برای کفش های اسپورت استفاده می شود. ولی بهترین نوع برای رویه جنس چرم طبیعی می باشد

مناسب ترین کفش باید پاخور خوبی داشته باشد. یعنی پای شما به راحتی در آن جای بگیرد.  یکی دیگر از خصوصیات مهم دیگر کفش خوب این است که گردش هوا در آن به راحتی صورت گیرد و پا در آن احساس خنکی کند. این ها همه از نکات مهم در انتخاب کفش مناسب است.

بهتر است زیره کفش راحت و انعطاف پذیر باشد و موقع استفاده از کفش احساس خستگی نکنیم  استفاده از کفش خوب بایستی یک کفی خوب داشته باشد که باعث شود پا به راحتی در کفش جا گرفته و وزن بدن به راحتی به کفش منتقل کند. در مجموع یک کفش خوب بایستی دارای این خصوصیات باشد. جنس رویه از چرم طبیعی باشد و کفی خوب و طبی از جنس چرم که پا در آن به راحتی جا بگیرد. زیره هم نرم و قابل انعطاف باشد.

نکات نهایی مهم در انتخاب کفش مناسب

در پایان برای خرید یک کفش خوب حتما از مراکز معتبر خریداری کنید. در صورتی که نتوانستید به انتخابی دلخواه دست پیدا کنید بهتر است از راهنمای خرید استفاده کنید. حتما کفش را از محل های معتبر خرید کنید و از خرید کفش های بی نام و نشان خارجی و کفش های دست فروشی خودداری کنید. برای خرید کفش عمده و کسب اطلاعات دقیق در این مورد می توانید به وب سایت دوک سپید  به مقاله خرید کیف و کفش عمده وتک ارزان هم مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.