پارچه

پارچه کشمیر و ویژگی های آن | کاربردها و مزایای پارچه کشمیر

پارچه کشمیر و ویژگی های آن

در طول تاریخ یکی از اختراعات بشر که نقش مهمی در زندگی انسانها ایفا کرده است پارچه می باشد. این برمی گردد به زمانی که انسان موفق شد از پشم بزهای خود نخ ریسیدن را فرا گیرد. مردم از این اختراع یعنی پارچه برای محافظت خود در برابر سرما و گرما به عنوان پوششی استفاده می کردند. پس از مدتی پارچه ها کاربرد های متنوع دیگری را نیز بدست آوردند. همین امر موجب تولید انواع پارچه و الیاف گردید. در ادامه و‌ در مقاله پیش رو از دوک سپید در مورد پارچه کشمیر و ویژگی های آن توضیحاتی خواهیم داد.

پارچه کشمیر چیست؟

پارچه کشمیر تهیه شده از الیاف طبیعی و با کیفیتی است که از پشم بزهای کشمیر یا سایر بزها گرفته می شوند. در واقع اصلی ترین و با کیفیت ترین پارچه کشمیری مربوط به منطقه کشمیر و تهیه شده از بزهای همان منطقه می باشد. هر چند امروزه چین قدرت بالا در تولید پارچه های کشمیری را در دست دارد.

بایستی گفت این مدل پارچه ای بسیار نرم و لطیف است. واقعا به گونه ای است که هر بار با دیدن آن بخاطر لطافت دوست دارید دوباره ونرا لمس کرده و از نرمی و لطافت لذت ببرید.

کاربردهای پارچه کشمیری چیست؟

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که کاربرد پارچه های کشمیر چیست؟ در پاسخ بایستی گفت این نوع پارچه کاربردهای مختلفی دارد. نخست آن که از این پارچه برای دوخت پیراهن، کاپشن و انواع مختلف لباس استفاده می شود. از این پارچه در تولید شال و روسری نیز استفاده می گردد.

عایق بودن این پارچه و مقاومت آن در برابر انتقال ندادن سرما و گرما موجب گردیده که جنسی عالی برای تهیه پتو هم باشد. از این رو این مدل پارچه در کاربرد های گوناگون مورد استفاده افراد زیادی است. به همین دلیل در میان خیاطان و هنرمندان طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است.

همچنین بخوانید : خرید فرش دستباف ایرانی

کاربردهای پارچه کشمیری چیست؟

مزایای پارچه کشمیر

مزایای این مدل از پارچه ها بسیار زیاد است.ما  قبلا به دو تا از مزیت های این پارچه اشاره کردیم. اول لطافت و زیبایی این پارچه و دوم عایق بودن در برابر سرما و گرما می باشد.

اما از مزیت های دیگر این پارچه می توان به سبک بودن اشاره کرد. چنانکه وزن لباس را احساس نمی کنید. دون این که ضخامت این پارچه نسبت به کاموا زیاد نیست. یعنی لباسی که از پارچه کشمیری بافته می شود حجم کمتری نسبت به پارچه های کاموایی و پشمی دارد.

مزیت دیگر این است که پارچه ای لوکس می باشد. پس اگر دنبال پارچه ای لوکس و با کیفیت هستید می توانید روی پارچه کشمیر حساب ویژه ای باز کنید.

به عنوان آخرین مزیت نکته ضد آلرژی بودن آن می باشد.  این بدان معناست که بسیاری از کسانی که با پوشیدن انواع خاص لباس یا برخی پارچه ها دچار حساسیت می شوند واکنشی آلرژیک به این نوع پارچه نخواهند داد.

همچنین بخوانید : خرید فرش ماشینی ایرانی

شرایط و قیمت

پارچه کشمیر یکی از بهترین انواع پارچه می باشد. این پارچه نرم و لطیف است. همچنین به خاطر سبک و عایق بودن از بهترین گزینه ها برای استفاده در لباس های زمستانی است. پارچه اصل کشمیری از پشم بز همان منطقه کشمیر است. کیفیت بالا و همچنین تولید محدود پارچه اصل کشمیری  باعث گردیده تا قیمت این پارچه نسبت به دیگر انواع پارچه ها گران تر می باشد.

لازم به ذکر است در صورتی که قصد خرید عمده و یا خرده پارچه کشمیری را دارید و یا قصددارید که درمورد این پارچه قبل ازخرید تحقیق کامل و مطمئن داشته باشید. حتما به سایت دوک سپید مراجعه کرده تا از مشاوره متخصصان این سایت استفاده کرده و از خریدی با صرفه و خوب بهره مند شوید.

سخن آخر

پارچه ها تنوع بسیار زیادی دارند. هر کدام از مدل ها نیز شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند. در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما به بررسی پارچه کشمیر و ویژگی های آن پرداختیم. در عین حال مزایای استفاده از این پارچه را هم نیز بیان نمودیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با این پارچه، کاربردها، مزایا و قیمت آن دارید می توانید با متخصصان ما در دوک سپید در ارتباط باشید.

در عین حال می توانید برای کسب اطلاعات در ارتباط با انواع پارچه ها و همچنین روش های ست کردن لباس سایر مقالات سایت را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.