فرش

قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم | ویژگی های فرش تمام ابریشم قم

قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم

زیراندازها از قدیمی ترین همراهان بشر بعد از لباس بوده اند. انسانهای اولیه برای فرار از دست حشرات  موذی و آسایش بیشتر هنگام استراحت اول از شاخ و برگ درختان و بعد از پوست حیوانات شکار شده برای خودش زیراندازهایی درست کرد. به مرور زمان این زیراندازها دچار تغییرات فراوانی شدند. در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما به بررسی قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم می پردازیم. این مدل از فرش ها اهمیت زیادی دارند. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با نگهداری از انواع فرش ها دارید با متخصصان دوک سپید در ارتباط باشد.

نقش قالی در زندگی انسان ها

به مرور زمان و با آگاهی، آموزش و تجربه انسانها وخصوصا زنان خوش ذوق توانستند زیراندازهای زیباتری ببافند که دارای پرزهای بلندی بودند و راحتی بیشتری را به دنبال داشتند. به خاطر همین کم کم مورد توجه قرار گرفتند. این زیراندازها نام قالی یا فرش را بر خود گرفتند. آنچنان زیبایی خیره کننده ای داشتند که زینت بخش کاخ ها و منازل بزرگان شدند. فرش ها در طرح ها و رنگ های مختلف بافته شدند. وقتی زیبایی آنها دو چندان شد که پشم های مخصوص بافت قالی ها با رنگ های گیاهی رنگ آمیزی شدند.

البته بایستی این نکته را نیز یادآور شویم که در کشور عزیزمان ایران فرش های بافته شده در هر منطقه دارای نقش و طرح های خاصی بودند که بر اساس آن متخصصان امر فرش آنها را به راحتی شناسایی می  کردند. به مرور زمان بافت قالی از حالت پشم بافی خارج و در اوایل قالیچه های کوچکی با نخ ابریشم بافته شد که بعدا کمی وسعت و اندازه آن بیشتر شد. نخ ابریشم به خاطر ظرافت بیش از حد و زیبایی بعد از رنگ پذیری برای خود طرفداران خاصی را پیدا کرد. از فرش ابریشم بیشتر به عنوان تزئینی استفاده می شود. اما قیمت و ارزش بیشتری دارد. یکی از شهرهای ایران که فرش های دستبافت ابریشمی زیبایی را تولید می کند قم می باشد. هدف ما بررسی قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم است.

فرش دستباف تمام ابریشم قم

همانگونه که گفتیم یکی از شهرستانهای ایران که سابقه ای در فرش دستبافت دارد قم می باشد. در گذشته فرش های دستبافت قم از پشم با کیفیت پایین بافته می شد. اما امروزه با تغییر و بهبود کیفیت الیاف به کار برده شده به یکی از بهترین و با کیفیت ترین فرشها تبدیل شده است. نوع گره فرش های دستبافت قم از نوع بسیار ریز است. ازدیگر مشخصات فرش های قم نوع چله کشی و گره های آن می باشد که از نوع فارسی بافته می شود. رج شمار فرش های قم نسبت به فرش های بافته شده در مناطق دیگر بیشتر می باشد. اما فرش های دستبافت ابریشمی قم نیز از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. روز به روز نیز بر قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم افزوده می شود.

امروزه یکی از فرش های دستبافت خوب و با کیفیت ایرانی فرش ابریشم قم می باشد. محبوبیت فرش قم تنها مختص به بازار ایران نیست. بلکه در تمام دنیا علاقه مندان و مشتریان ویژه خود را دارد. یکی از خصوصیات و مزیت های فرش ابریشم قم ظرافت و زیبایی آن است. به اندازه ای طبیعی بافته می شود که در نگاه اول بیشتر به یک تابلو و اثرهنری شبیه است.  شاید همین امر نیز دلیلی بر قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم باشد.

فرش دستباف تمام ابریشم قم

در مورد تاریخچه فرش ابریشم در قم بایستی گفت که از زمان های قدیم رواج داشته. این صنعت ابتدا در بین عشایر و روستائیان استان مرسوم بوده است. اما فرش ابریشم با شمایل امروزی از 80 سال پیش رونق پیدا کرده است. این مربوط می شود به زمانی که تجار فرش کاشانی به قم آمده و دارهای قالی را نیز با خود آورده و شروع به زدن کارگاه های قالی بافی کردند.

ویژگی فرش ابریشم دستبافت قم

برای بررسی قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم، ویژگی های آن را نیز بیان می کنیم. این ویژگی هاعبارتند از:

  • ابریشمی که در تار و پود فرش قم به کار رفته خالص بوده و در بافت این نوع فرش از ابریشم ظریف و با کیفیت استفاده می شود.
  • طرحی هایی که برای این فرش ها استفاده می شود از تنوع رنگی فراوانی برخوردار است.
  • در ترکیب رنگ، نقش و طرح فرش دستبافت ابریشم قم نوآوری و هماهنگی خاصی وجود دارد.
  • نقشه های این فرش ها خاص بوده و معمولا در طراحی آنها از داستان های تاریخی الگو گرفته می شود.
  • تعدار رج های فرش های بافته شده در این شهرستان در مقایسه با دیگر فرش ها بیشتر هستند.
  • در بافت فرش ابریشم قم از رنگهایی استفاده می شود که طبیعی بوده و کیفیت خود را از دست نمی دهد.
  • در بافت فرش قم از ده ها هنرمند در زمینه های مختلف استفاده می شود که خود باعث کیفیت بهتر فرش خواهد شد.

قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم

در مورد قیمت فرش ابریشم دستبافت قم باید گفت که قیمت گذاری توسط متخصصین این کار انجام می پذیرد. اگر قصد خرید فرش ابریشم را دارید حتما قبل از این امر آگاهی پیدا کنید که فرش را به چه نیتی می خواهید بخرید. به عنوان استفاده و یا سرمایه گذاری و برای خرید مشورت های لازم را با متخصصین فرش خصوصا در رشته ابریشم بافی داشته باشید. سعی کنید بعد از مشورت های لازم فرش را با کمترین واسطه خرید کنید. حتما فرش را توسط افراد با تجربه کارشناسی کنید. قیمت فرش دستباف تمام ابریشم قم به موارد زیادی ارتباط دارد که متخصصان از آن ها آگاهی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.