فرش

اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل | چرا استفاده از گبه؟

اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل

منزل استراحتگاهی است برای تمام افراد خانواده. حفظ آرامش در آن نیز برعهده همه می باشد. استفاده از لوازم منزل یکی از راه هایی است که به آرامش نسبی برسیم. کولر ها در تابستان و بخاری در زمستان به نوبه خود توانایی احساس آرامش را به ارمغان می آورند. در کنار این تجهیزات دیگر ملزومات نیز بایستی به گونه ای ساماندهی و چینش شوند که همین امر نیز تاثیر بسزایی در زیبایی خانه دارد. البته در داشتن حس خوب هم تاثیر بسزایی دارد. چیدمان خوب یا به گفته امروزی ها دکوراسیون آنقدر مهم است که امروزه تبدیل به علم شده است و مؤسسات خاصی در این زمینه فعال هستند. با این چند جمله به عنوان مقدمه در مقاله پیش رو در مورد دکوراسیون منزل  وانتخاب گبه به عنوان تکمیل کننده این چینش توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما بررسی اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل می باشد.

نحوه چینش یا دکوراسیون منزل

همان گونه که گفتیم دکوراسیون منزل امروزه جایگاه ویژه ای یافته و به صورت دانشی جدید تدریس می شود. در چیدمان یا دکور منزل عوامل مهمی وجود دارند که عبارتند از:

نقشه داخلی

توجه به نقشه داخلی ساختمان و چگونگی تقسیم کردن نقشه ها مهم ترین نقش را در طراحی ایفا می کند. از این رو است که اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

نور محیط

همان طور که می دانیم هر چه در اطراف خود می بینیم به علت وجود نور است. اگر نوری در محیط نباشد چیزی را درک نمی کنیم. به همین علت نور پردازی از اصول اساسی یک دکوراسیون خوب می باشد.

عوامل دیگری مانند رنگ دیوارها، پوشش دیوار و کف مبلمان و پرده ها همه در یک دکوراسیون خوب موثر می باشد. فرش ها نیز در انواع خود نقش موثری دارند. استفاده از فرش های ابریشم دستباف زیبایی خاصی به دکوراسیون خواهد داد. ازجمله این زیراندازها  گبه می باشد که در نوع خود می تواند به دکوراسیون شما زیبایی ببخشد. اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل اهمیت زیادی در چیدمان دکور منزل دارد. البته استفاده از فرش های سنتی و ماشینی هم اهمیت زیادی در دکور دارند.

گبه چیست؟

در تعریف گبه بایستی گفت که زیراندازی شبیه به بافت قالی می باشد اما با پرزهای بلند تر بافته می شوند. گبه ها در آغاز نقشه خاصی نداشتند. دارای طرح های راه راه و یا ساده بودند. البته امروزه گبه ها دارای نقشه و طرح شده و نوع ماشینی نیز وارد بازار گردید. اما اصالت این نوع فرش به سنتی بودن و طرح سنتی آن است. امروزه می توان گبه را به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای دکوراسیون داخلی مدرن دانست. رنگ ها و طرح های اصیل گبه ها می تواند در نظم بخشیدن به فضای خانه تاثیر بسزایی داشته باشد. می توان از جزئیات آن برای تکمیل دیگر گزینه های یک دکوراسیون استفاده کرد.

گبه چیست؟

اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل

فرش گبه به خاطراصالت و زیبایی که دارد می تواند در قسمت های مختلف یک خانه در تکمیل دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرد. زیبایی منحصر به فرد و پرزهای بلند گبه باعث شده تا آن را بیشتر در قسمت نشیمن و جلوی سرویس مبلمان و یا در قسمت جلوی شومینه مورد استفاده قرار داد. از گبه ها می توان در جاهای  مختلف نیز استفاده کرد. هرجا که احساس می کنید احتیاج به ایجاد حس آرامش  وراحتی دارید یا می خواهید از رنگ های قرمز، زرد، نارنجی و سبز در چینش و دکوراسیون منزل استفاده کنید، می توانید از گبه های طرح سنتی استفاده کنید. با اطلاع از اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل می توانید دکوری آرامش بخش به خانه خود ببخشید.

چرا گبه و بررسی اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل؟

استفاده از گبه به خاطر قیمت مناسب با صرفه و مقرون به صرفه است. نگهداری از گبه ها نیز نسبت به قالی بسیار راحت تر است. با اینکه پرزهایی بلند تر از  قالی دارد. اما به راحتی با جاروی برقی تمیز می شود. اگر قصد استفاده از گبه را در دکوراسیون منزل دارید، حتما با رنگ مبلمان تان ست کنید و از کوسن هایی استفاده کنید که رنگ آن ها به طرح گبه نزدیک باشد. سعی کنید دکوراسیون مورد استفاده را با گبه های کوچک به عنوان تابلو فرش تزئین کنید. این را بدانید که حتی اگر سبک خانه شما ایرانی نباشد، با استفاده از گبه ها می توانید به آن روح ایرانی داده و سبکی تلفیقی با طرح های مدرن را به وجود بیاورید. در این راستا می توانید از اصول انتخاب گبه در دکوراسیون منزل هم استفاده ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.