مد و زیبایی

استایل رترو | استایل یکپارچه سازی و ایجاد حس نوستالژیک

استایل رترو

برای این که بتوانید در دنیای مد فعالیت کنید، می توانید به بررسی استایل های مختلف بپردازید. یکی از این ها، استایل رترو است. زمانی که شما می خواهید به هر مهمانی یا جایی بروید، اطلاع از این استایل ها به شما کمک زیادی می کنند. به همین دلیل در این مقاله از وب سایت دوک سپید این تیپ را برای شما بررسی می کنیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط  با ست کردن لباس و زیورآلات و دیگر موارد دنیای مد و زیبایی دارید می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

منظور از استایل رترو چیست؟

ما در دنیای مد و حتی اطراف خود افراد  زیادی را با تیپ های خاص دیده ایم. رترو نیز خاص بودن را به همراه دارد. اما چگونه این مدل می تواند شما را از دیگران متمایز کند؟ این مدل از استایل ها از دهه ۱۹۷۰ میلادی شناخته شد. سبک ها و مدل هایی را شامل می شود که به دوره های قبلی مد اشاره دارد. این اشاره می تواند همراه با کپی برداری و یا اقتباسی باشد.

به استایل رترو نام دیگری هم داده می شود. به آن یکپارچه سازی هم گفته می شود. در ابتدا نیز طراحان لندنی برای آن اقدام کردند. اما در ادامه در کل دنیای مد دیده شد. این مفهوم به معنای تولد دوباره نیست بلکه دیدگاهی بر گذشته دارد.

تصاویر هنری یکپارچه سازی در دوران باستان

این مدل از استایل های اقتباسی در هنر های باستانی هم دیده می شود. در واقع ابتدای راه استایل رترو نگاهی کنایی به دموکراسی یونان و روم باستان را به نمایش می گذارد. این در حالی است که در ادامه راه طرح های مصری مربوط به فتح ناپلئون به آن افزوده شد. نکته اساسی این است که مکتب نئوکلاسیسیسم در این هنر دیدگاه سیاسی را به همراه نداشت.

گرچه نگاهی بر آزادی های جسمی هم دارد. با این حال در دهه ۱۹۹۰ میلادی رترو تغییرات خاصی را در دنیای خود داشت. طراحانی افسانه ای که این دهه را به سبک های ویژه تبدیل کردند. از این رو میمینالیست نیز در کنار استایل رترو خود را به خوبی به نمایش گذاشت.

اصلاح استایل رترو در دوران جدید

زمانی که وارد قرن بیست و یکم میلادی می شویم، رترو نیز وارد داستانی جدید می شود. اصلی ترین دلیل آن هم تجربه از زمان های گذشته است. سبک جدیدی که وارد این دنیا می شود و دنیای هنر را به تصاحب خود در می آورد.

البته نکته مهم دیگر این که در این دوره چگونگی جدید کردن لباس های قدیمی هم مطرح شد. به طور مثال لباس های لایه لایه و کفش های خاصی را در این دوره می بینم که مربوط به طراحی های زنان قدیم پاریس است.

همچنین بخوانید : نکات مهم ست کردن لباس با زیور آلات

اصلاح استایل رترو در دوران جدید

رترو و ایجاد حس نوستالژیک در افراد مختلف

همان طور که اشاره کردیم این سبک به زندگی، شکل ها و روند های فکری در دوران گذشته توجه دارد. در واقع بخشی از هنر و تاریخ گذشته با بخشی از هنر و تاریخ امروز تلفیق می شوند. این که یکپارچه سازی صورت می گیرد می تواند احساس نوستالژی را به افراد دیگر ارائه نماید. با توجه به این که تمرکز اصلی استایل بر دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی است، ژانر های قدیمی بسیاری دیده می شوند.

به این دیدگاه حس نوستالژیک افزوده می شود. این طراحی های یکپارچه منجر به بازگشت مد به صنعت سابق می شود. این حس نیروی بسیار قدرتمندی است و ارزش بسیار زیادی را بر استراتژی طراحی خواهد داشت.

تاثیر احساسات بر دنیای مد

همان طور که اشاره داشته ایم استایل رترو باعث وجود حس نوستالژیک در افراد می شود. از این رو تاثیر آن بر احساسات بسیار خواهد بود. در این میان حتی دیدگاه های روان شناسی هم ارائه شده است. دیدگاه هایی که بی ربط با استایل رترو نیست. اثری که احساسات بر افراد مختلف دارند بسیار زیاد است.

از این رو تاثیر مثبت در اشیا منجر به نتیجه عالی می شود. رترو با توجه به ایجاد حس نوستالژیک در شما این نتیجه عالی را ایجاد می کند. حتی اگر صنعت مد و این مدل خاص روند های جدیدی را ارائه داده باشند، باز هم احساسات گذشته و نوستالژیک بودن دیگران را تحت تاثیر می گذارد. این حس تا حدی قوی شده است که نه تنها افراد آشنا بلکه افرادی که با مد آشنایی ندارند هم تحت تاثیر قرار می دهد. تنوع در این عناصر نتیجه مطلوبی دارد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت دوک سپید به بررسی این مطلب پرداخته ایم که استایل رترو چیست؟ این سبک در دنیای مد با ایجاد حس نوستالژیک منجر به نتایج ویژه ای می شود. از این رو می توانید با ارتباط برقرار کردن، احساسات ویژه ای داشته باشید. در نهایت برای داشتن استایلی زیبا در دنیای مد با متخصصان دوک سپید در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.