پوشاک

لباس های مناسب تابستان کدامند؟

لباس های مناسب تابستان ویژه آقایان

پوشاک یکی از ملزوماتی است که در طول زمان دچار تحولات و دگر گونی های زیادی گردیده. هر چند در گذشته نه چندان دور مردم و جامعه خیلی از مد پیروی نمی کردند. اما با تحولات پیش آمده و مدرنیزه شدن جامعه تغییرات در نوع و مدل پوشاک روزانه شده و هر روز لباس های با طراحی جدید و ویژه فصل وارد بازار می شود. در مقاله پیش رو در مورد پوشاک های مناسب فصل تابستان توضیحاتی خواهیم داد. هدف ما این است که بدانیم لباس های مناسب تابستان کدامند؟

استفاده از پوشاک به صورت فصلی

همانگونه که در مقدمه هم گفته شد امروزه دیگر استفاده از پوشاک به صورت فصلی و با مدل های خاص تولید می شود. لباس های ویژه بهار به گونه ای هستند که بدن را در فصل بهار در برابر هوای خنک محافظت کنند. یا در فصل تابستان در برابر گرما  امروزه دیگر هیچ شخصی از لباس های نسبتا ضخیم برای فصل تابستان و بالعکس از لباس های نازک د رفصل زمستان استفاده نمی کند. همین امر نیز باعث گردیده که پوشش تبدیل به فرهنگ خاص خود شود.

در این فرهنگ پوششی لباس ها و پارچه های فصل تابستان شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند که در این مورد توضیحات مختصری خواهیم داد.

لباس ویژه  تابستان از لحاظ  کیفیت

برای این که در فصل تابستان بدن در برابر گرما محافظت شده و راحتی را احساس کنیم لباس هایی که در فصل تابستان استفاده می کنیم باید این شرایط را دارا باشد. در واقع لباس های مناسب تابستان از نظر کیفیت نیز طبقه بندی می شوند.

لباس های مناسب تابستان گشاد و راحت و جنس کتان

لباس ها باید گشاد و راحت طراحی شوند تا بدن در آن احساس راحتی کرده و گردش هوا به راحتی صورت پذیرد. با پوشیدن لباس از جنس کتان یا پنبه می توان در این فصل به راحتی رفت و آمد کرد. استفاده کردن از کلاه، عینک آفتابی و در صورت امکان از چتر در فصل تابستان به مقدار زیادی می توان از تابش مستقیم آفتاب دور ماند. مهم ترین ساعات روز برای اینکه از آفتاب زدگی در امان باشید بین ساعات11الی3 بعدازظهر می باشد. اگر در این ساعات قصد بیرون رفتن از منزل را دارید حتما آب اشامیدنی سالم با خود همراه داشته باشید.

عدم استفاده از جین و استفاده از لباس های نخی

لباس های مناسب تابستان در جنس های مختلفی هستند. استفاده از شلوارهای جین و تنگ در تابستان ممنوع است. چون حسابی گرما را در خود نگه می دارد باعث گرما وعرق سوز شدن شما می شود. به جای این شلوارها بهتر است از شلوارهای پارچه ای و گشاد استفاده کنید. بهتر است استفاده از بلوز ها و پیراهن های نخی و لنین در فصل تابستان انتخاب نخست شما باشد. استفاده از پوشاک با الیاف مصنوعی مانند پلی استر و نایلون باعث عرق سوز شدن و التهابات پوستی خواهد شد. بهتر است از پوشیدن این نوع پوشاک جدا خودداری کنید.

لباس های مناسب تابستان ویژه آقایان

آقایان در خانه می توانند از پیژامه های نخی رنگ روشن و تی شرت های نازک و رکابی استفاده کنند. لباس های مورد استفاده در منزل را به گونه ای انتخاب کنید که احساس راحتی کرده و گردش هوا در آن به راحتی امکان پذیر باشد. بهتراست در تابستان از پیراهن های رنگ روشن استفاده کنید. به هیچ وجه از لباس های تنگ و تیره استفاده نکنید.

همچنین بخوانید : قوانین ست کردن لباس زیر و زیورآلات

لباس های مناسب تابستان ویژه آقایان

لباس های مناسب تابستان برای خانم ها

خانم ها می توانند برای فصل تابستان از مانتوهای نخی رنگ روشن استفاده کنند. این مانتوها بهتر است به رنگ کرم، آبی، سفید یا قهوه ای روشن باشد. سعی کنید مانتوهایی را انتخاب کنید که جنس پارچه آن ها نخی و نازک باشد. مانتوهایی که در پارچه آن ها الیاف مصنوعی به کار می رود، مناسب فصل تابستان نمی باشد.

در فصل تابستان پوشیدن لباس های نخی و گشاد در تابستان بهترین گزینه برای استفاده خانم ها در منزل است. لباس هایی با رنگ های شاد و گل های رنگارنگ مانند صورتی، نارنجی و یا بنفش روشن برای این فصل مناسب می باشند.

استفاده از اکسسوری ها و کفش در فصل تابستان

خانم ها برای فصل تابستان بهتر است از شال و روسری های نخی استفاده کنید. مناسب ترین کفش برای خانم ها و آقایان صندل های روبازمی باشد. البته در انتخاب مدل ها دقت کرده که پوشیدن این صندل ها و کفش های تابستانه فشاری به بدن یا پاهای شما وارد نکند. اگر بتوانید از نوع چرم طبیعی استفاده کنید و یا کفش هایی که در آن از پارچه استفاده شده پاها  کمتر عرق می کند. در واقع باید بتوانید کفش مناسبی با استایل خود انتخاب نمایید.

شاید برای خانم ها پوشیدن کلاه خیلی عرف نباشد. اما استفاده از کلاه هایی که در جلو لبه های بلندی دارند و بدون پارچه در بالای آن هستند می تواند کمک خوبی برای فرار از نور شدید خورشید باشد. آقایان نیز در صورتی که در آفتاب کار می کنند بهتر است که از کلاه های حصیری لبه دار استفاده کنند. این نوع کلاه هم جلوگیری از نور آفتاب کرده و هم گردش هوا در آن به راحتی انجام می پذیرد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که اگر می توانید کارها و قرارهای خود را در فصل تابستان به ساعات خنک روز منتقل کنید. سعی کنید در ساعت گرم کمتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. استحمام روزانه می تواند در حفظ خنکی بدن و گریز از التهابات پوستی به  شما کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.