مد و زیبایی

استایل مونوکروم چیست؟ | استفاده از رنگ های خنثی در مونوکروم

استایل مونوکروم

اگر بخواهیم در مورد دنیای مد و استایل مونوکروم صحبت کنیم. می توانیم در یک جمله بگوییم استایل مونوکروم یا تک رنگ همیشه در دنیای مد طرفداران زیادی داشته و دارد. بیشتر طرفداران و خواهان این سبک مد سلبریتی ها و اشخاص معروف را در برمی گیرد. اگر طرفدار سبک مینیمال در لباس پوشیدن هستید به ادامه این مقاله توجه کنید. ضمن مطالعه آن بیشتر با این سبک مد آشنا می شوید. شاید خودتان نیز یکی از طرفداران این سبک پوشش شوید. در سایر مقالات دوک سپید می توانید در ارتباط با ست کردن لباس و زیورآلات اقدام‌ کنید.دراین سایت نیز خرید اینترنتی لوازم جواهر دوزی برای لباس با سبک خاص امکان پذیر می باشد.

تعریف استایل مونوکروم

استایل مونوکروم به انگلیسی با (MONOCHROMATICOUTFIT) شناخته می شود. اگر بخواهیم این کلمه را جزء به جزء ترجمه کنیم می توان این طور گفت که MONO یعنی one یا یک و chrome یعنی colour یا رنگ. در مجموع به نام تک رنگ تعریف شده است. البته لازم به ذکر است که گفته شود این بدان معنی نیست که فقط از یک رنگ در استایل استفاده کنید. در این مدل شما می توانید هم تک رنگ بپوشید و هم از سایه ها و تناژهای مختلف رنگ استفاده کنید. نکته اساسی که در استایل مونوکروم باید در نظر داشته باشید این است که تناژ رنگی همه لباس ها یکسان نیستند. با این که یک رنگ هستند اما باید طیف متفاوتی از یک رنگ را کنار هم به نمایش بگذارید. همین متفاوت بودن رنگ ها و در عین حال یک رنگی باعث شیک و خاص بودن این استایل شده است.

چرا انتخاب استایل مونوکروم؟

مونوکروم هیچ وقت از مد نمی افتد. استایل تک رنگ همیشه حتی در طول تاریخ برجسته بوده است و به خاطر جذابیتی که دارد مورد توجه افراد شیک پوش قرار گرفته است. ساده پوشی و حس انضباط شخصی از استایل مونوکروم گرفته می شود. از طرفی مدل مونوکروم برای افرادی که فرصت کافی برای ست کردن لباس های خود را ندارند. اما در عین حال می خواهند لباسی مرتب و شیک بپوشند بهترین استایل می باشد. در واقع به نوعی می توان گفت استایل مونوکروم برای افرادی که تنبل و شیک پوش هستند مناسب می باشد. همچنین این نکته را باید یادآور شویم که استایل مونوکروم باعث می شود که لاغرتر دیده شوید. البته این شامل افراد با قد کوتاه نمی شود.

چرا انتخاب استایل مونوکروم؟

اولین رنگ ست مونوکرومی

اگر قرار است استایل مونوکرومی داشته باشید بهتر است از رنگ های جیغ مانند قرمز استفاده نکنید‌. استفاده از رنگ های تند و گرم را با رنگ های مکمل دیگری همچون خاکستری، سورمه ای و مشکی و کرم و قهوه ای برای این استایل مناسب می باشد. بهترین کار این است که شما یک رنگ را انتخاب کنید و سپس مشتقات دیگری را که به آن می خورد را اضافه کنید. اما رنگ سیاه و سفید می تواند استایل مونوکروم باشد. درست است که مونوکروم به معنای تک رنگ است. اما در مورد این دو رنگ( سیاه و سفید)  نظرات مختلفی وجود دارد. از آنجا که این دو رنگ هیچ طول موج مشخصی ندارند و در علم فیزیک آن ها را به عنوان رنگ نمی پذیرند. با این حال صنعت مد و زیبایی برای رنگ مشکی هویت خاصی را قائل شده اند. ترکیب این دو رنگ با یکدیگر به عنوان نوع خاصی از استایل مونوکروم شناخته اند.

استفاده از رنگ های خنثی

حواستان باشد اگر دلتان می خواهد یک رنگ نباشید. از رنگ های خنثی در این استایل استفاده کنید. استفاده از اکسسوری ها در این استایل می تواند جذابیت شما را چند برابر کند. به یاد داشته باشید که استایل مونوکروم یک استایل قدیمی است. اما همچنان طرفداران خود را دارد و هیچ وقت از مد نمی افتد. اوج استایل مونوکروم در دهه 1960 تا 1970 بوده. اما امروزه نیز برخی از هنرمندان و سلیبرتی ها از این استایل استفاده می کنند.

سخن آخر

در دنیای مد ما با استایل های مختلفی روبرو می شویم. هر کدام از آن ها تاریخچه خاص خود را دارند. به همین دلیل است که می توان در عمق دنیای زیبایی ها فرو رفت. در این مقاله از وب سایت دوک سپید ما به بررسی یکی از زیبا ترین استایل های موجود در دنیا پرداحته ایم. در ارتباط با استایل مونوکروم صحبت کرده ایم. این مدل خاص ظاهری رنگ های ویژه ای را نیز در بر می گیرد. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با دنیای مد دارید می توانید با متخصصان ما در دوک سپید در ارتباط باشید. روش های ست کردن لباس را نیز برای شما بیان نموده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.