مد و زیبایی

استایل ورزشی چیست؟ | چگونه یک استایل ورزشی خاص داشته باشیم؟

استایل ورزشی

به عنوان مقدمه باید بگوییم در تعریف استایل اسپورت (SportSwear) به سبکی از پوشش گفته می شود که علاوه بر راحتی آیتم ها، از لباس ها و وسایل ورزشی گرفته و یکی از مهم ترین بخش های اسپرت استایل را تشکیل می دهد. این سبک از پوشش برای تمامی سنین و هم مرد و هم زن جذابیت دارد. حتی بسیاری از آیتم های مورد استفاده در آن هم برای خانم ها و هم برای آقایان قابل پوشیدن است. در ادامه مقاله از دوک سپید در مورد استایل ورزشی توضیحاتی خواهیم داد. سایر استایل ها مانند رترو را می توانید در مقالات دیگر بخوانید.

چگونه یک استایل ورزشی داشته باشیم؟

قبل از توجه به رنگ و طرح یک لباس ورزشی باید به نکته مهم تری یعنی جنس آن نیز توجه کنید. بهترین جنس برای یک لباس ورزشی الیاف طبیعی می باشد و مانع از اختلال در عملکرد سیستم تعریق شما می شود. در عین حال الیاف طبیعی از بروز حساسیت های مختلف پوستی بر اثر عرق کردن جلوگیری می کنند. دومین موردی که باید به آن توجه کنید این لست که قصد خرید یک لباس برای انجام چه ورزشی و در چه مکانی را دارید‌. قطعا یک لباس ورزشی مخصوص جودو با لباس ورزشی مخصوص بدنسازی فرق می کند.

راهنمای خرید استایل ورزشی برای شلوارک های ورزشی

شلوارک های اسپورت هم طرفداران زیادی دارند. اگر در فصل سرما و زمستان هستید می توانید از مدل های بلند برای ورزش استفاده کنید. اگر در محیط بیرون از منزل یا باشگاه ورزش می کنید استفاده از جوراب های ورزشی بلند به زیبایی استایل ورزشی تان کمک زیادی می کند. اگر در فصل تابستان هستید بهترین گزینه برای پیاده روی و ورزش در محیط های باز شلوارک های اسپورت بهترین گزینه هستند.

استایل ورزشی با خرید ساک ورزشی

در استایل ورزشی کیف یا ساک های ورزشی علاوه بر این که در جذابیت استایل تان می تواند کمک خوبی باشد در عین حال بسیار کاربردی ومهم باشد. در این خصوص می توانید از ساک های پارچه ای یا چرمی استفاده کنید که معمولا گزینه های چرمی جذاب تر اما گرانتر هستند. در انتخاب رنگ کیف یا ساک ورزشی تان دقت کنید. اما رنگ قهوه ای و مشکی معمولا با همه رنگ لباس ها ست می شود.

بهترین جنس لباس های اسپرت

اما حالا که در مورد استایل ورزشی صحبت کردیم بهتر است به یک نکته اصلی نیز توجه کنیم. جنس لباس ورزشی به دلیل این که بدن هنگام ورزش و فعالیت دچار تعریق زیادی می شود ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. بدن دچار بیماری هایی مانند عرق سوز شدن و قارچ ها و دیگر بیماری های پوستی شود. در نتیجه هنگام خرید لباس ورزشی در انتخاب جنس لباس دقت کنید.

بهترین جنس لباس های اسپرت

لباس های تمام نخ (پنبه ای) به دلیل این که به آسانی عرق را به خود جذب می کنند به راحتی جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را خصوصا در ناحیه های حساس می گیرند. اگر تصمیم به خرید لباس های مخصوص استایل ورزشی پلی استر یا شمعی و یا بادگیر را دارید بایستی لباس هایی را انتخاب کنید که دارای آستر نخی باشند. حتی شلوارهای ورزشی با جنس الیاف مصنوعی هم لازم است آستر نخی داشته باشند تا از قرمزی، خارش وهمچنین ابتلا به بیماری قارچ در ناحیه کشاله ران در اثر تعریق زیاد جلوگیری شود.

ویژگی های مربوط به لباس های ورزشی

در آخر نکاتی را پیرامون ویژگی های لباس ورزشی مناسب را بازگو می کنیم. این ویژگی ها عبارتند از:

راحتی لباس

بهتر است برای ورزش کردن از لباس ورزشی سبک استفاده کنید تاهنگام تمرین و ورزش مغذب نباشید.

اندازه مناسب

حتما هنگام خرید لباس ورزشی سایز خودتان را انتخاب کنید. چرا که گشاد بودن و یا تنگی بیش از حد ممکن است باعث عدم تمرکز شما بر روی تمرین و حرکات ورزشی گردد.

کیفیت لباس

هنگام خرید لباس برای استایل ورزشی حتما به کیفیت آن نیز توجه کنید. چرا که لباس های بی کیفیت به مرور زمان و بر اثر شستشو تغییر رنگ و اندازه می دهند.

لباس مناسب فصل

لباس ورزشی که که برای خودتان انتخاب می کنید بایستی در فصل مناسب خودش استفاده شود. بهتر است برای هر فصل لباس ورزشی مناسب همان فصل را تهیه کنید. مثلا برای فصل زمستان بهتر است از لباس های گرم تر و ضخیم تر استفاده کنید. در تابستان بهتر است از لباس های خنک تر و نازکتر استفاده شود.

سخن آخر

در هنگام خرید لباس های ورزشی به این نکته مهم توجه کنید. جنس لباس های ورزشی نقش مهمی در راحتی تان دارد پارچه لباس ورزشی باید متناسب با ورزش انتخابی تان و همچنین بسیار با دوام باشد. برخی از پارچه ها عرق را به خود جذب نمی کنند. اما برخی دیگر تمام عرق را به خود جذب می کنند. در انتخاب لباس های ورزشی در وهله اول اصلا نباید به فکر تبعیت از مد روز باشید. بلکه مسئله مهم تر راحتی خودتان است. عوامل بسیاری بر راحتی لباس ورزشی تاثیر می گذارند که بایستی به آن ها توجه کرد خصوصا جنس پارچه. در این مقاله دوک سپید با توجه به استایل ورزشی ما تمامی نکات را بیان کرده ایم. جهت کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با ست کردن لباس می توانید به مقالات دیگر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.